Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

3000 winkels bundelen krachten in FENED

22 maart 2007 - 10:323 minuten leestijdActueelDigitale werkplekFENED
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Op 21 maart 2007 hebben voorzitters van vier branche-organisaties in de home- en personal entertainment hun handtekening gezet voor de oprichting van het samenwerkingsverband Federatie Entertainment Nederland (FENED).

De organisaties die deelnemen aan FENED zijn NVGD, NVDO, NLCW en SNF resp. home-entertainmentwinkels (verkoop en verhuur), computerwinkels en de fotovakhandel. Totaal zijn dat ongeveer 3000 winkels.  Als gevolg van gewijzigde marktomstandigheden w.o. branchevervaging en veranderend consumentengedrag, verdwijnen de scheidslijnen tussen de genoemde brancheorganisaties in een rap tempo zodat samenwerking op overlappende beleidsterreinen én activiteiten een logische stap is. Doel van FENED is het ondernemersschap te bevorderen dmv krachten-bundeling, maatschappelijk verantwoord ondernemen, één politieke uitstraling en versterken professionaliteit.

Martin de Wilde, voorzitter NVGD: "De afgelopen jaren is de entertainmentmarkt dusdanig veranderd dat retailers van de bij FENED aangesloten branches qua problematiek sterk naar elkaar zijn toegegroeid. We zijn dus min of meer natuurlijke partners geworden zodat samenwerking onder de paraplu FENED eigenlijk vanzelfsprekend is." Naast de aangesloten organisaties wil FENED zich ook richten op retailers die gespecialiseerd zijn in de verkoop van interactieve software en telecom, maar nog niet op brancheniveau samenwerken. De Wilde:"We willen actief ondersteuning verlenen bij het opzetten van overkoepelende organisaties voor branchegroepen zoals games en telecom. Deze retailers zien wij als onze partners en wij willen hen ook laten profiteren van de FENED activiteiten."
Pijlers FENED
FENED wil zich niet alleen richten op belangenbehartiging op nationaal -en internationaal niveau, maar ook op het versterken van de sociaal/economische positie van de aangesloten leden en op het uitwisselen van specifieke branche know-how. George Kral, voorzitter SNF benadrukt dat ook zelfregulering een aandachtpunt is."We willen FENED ook zichtbaar maken in het straatbeeld door een systeem van certificering te ontwikkelen. De FENED erkenning met daaraan gekoppeld een geschillencommissie moet voor de consument een waarborg zijn voor kwaliteit en service."

De federatiepartners willen de aangesloten leden sterk profileren als specialisten op het terrein van home- en personal entertainment. Die profilering moet leiden tot het creëren van een meerwaarde voor de leden; versterking van het imago en extra winkeltraffic. Rob Verhagen, voorzitter NVDO hierover: "Daarbij willen we de focus niet alleen leggen bij de consument, ook bij de leden. Het vak van ondernemer is veelzijdig. Veel disciplines komen samen in één persoon. Dit vergt van met name solitaire ondernemers veel inspanning in tijd en kosten. Door de kennis en jarenlange ervaring van de verschillende branche-organisaties te bundelen, kunnen we de ondernemer op het terrein van individuele advisering optimaal van dienst zijn."

Naast belangenbehartiging, advisering en uitwisseling van branche know-how, wil FENED zich ook richten op het afsluiten van mantelcontracten voor bijvoorbeeld ziekte-kosten, arbo-dienstverlening en energielevering. Sander Vale, voorzitter van de NLCW: "Door de bundeling van 3.000 winkels kunnen we voor de leden zeer interessante mantelcontracten bij toeleveranciers afsluiten. Contracten die jaarlijks honderden euro's voordeel opleveren. FENED wil mbv een businesspartner programma toeleveranciers ook actief bij haar plannen betrekken. We hebben hen veel te bieden zoals actuele marktinformatie én directe betrokkenheid bij de aangesloten leden. Kortom, een win-win situatie voor iedereen."

Met de ondertekening 21 maart 2007 van de samenwerkingsovereenkomst is het startschot gegeven voor de Federatie Entertainment Nederland/FENED. De branche-organisaties blijven zelfstandig maar bundeling van operationele activiteiten zal op genoemde deelterreinen per direct worden geëffectueerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    DeepL
    Software & Development

    Taal­bar­ri­è­res kosten bedrijven omzet, ai-vertaaltool biedt verlichting

    Digital Workplace

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    Microsoft 365

    Kort: Salesforce-project GGN faliekant mislukt (en meer) 

    Multi-Cloud

    Belastingdienst stopt uitrol Microsoft 365 in de publieke cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs