Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Europees MKB verlaagt budgetten voor ICT

27 maart 2007 - 08:10ActueelInnovatie & TransformatieForrester
Diederik Toet
Diederik Toet

Gemiddeld besteedt het Europese midden- en kleinbedrijf dit jaar een procent minder aan ict dan een jaar geleden, concludeert onderzoeksbureau Forrester. Belangrijke oorzaak van de terugloop is dat veel bedrijven de toekomst minder rooskleurig tegemoet zien.

Uit het onderzoek blijkt dat het Europese midden- en kleinbedrijf dit jaar ongeveer een procent minder budget beschikbaar maakt voor ict-toepassingen. Vaak heeft dit te maken met verslechterde vooruitzichten. Het zijn vooral de kleinste bedrijven, tot honderd man personeel, die beknibbelen op de ict. 22 procent van hen besluit het budget te verminderen ten opzichte van vorig jaar. Daar staat 17 procent tegenover die er wel meer geld in investeert. De rest houdt het budget ongeveer gelijk. Al met al besteden kleine bedrijven ongeveer 3,4 procent minder aan hun ict.

Over het algemeen hebben de middelgrote ondernemingen, met tussen de vijfhonderd en duizend medewerkers, minder vertrouwen in de toekomst: maar liefst zeven van de tien. Veel van hen houden hun ict-budget gelijk aan vorig jaar. Forrester zag deze trend vorig jaar ook al. Toch is het bedrijfsvertrouwen in het Europese midden- en kleinbedrijf over het algemeen niet heel erg slecht. Zo'n 47 procent schat het komende jaar als redelijk tot zeer goed in.

Forrester becijferde ook dat meer dan een kwart van de Europese ict-budgetten opgaan aan nieuwe investeringen. Belangrijkste activiteiten hierbij zijn het vervangen of upgraden van serverhardware en het verbeteren van de it-efficiency. Vooral in de sectoren media, entertainment, vrije tijd, telecom en overheid investeert men nog flink in ict. In de handel, goederenproductie, bankwezen en verzekeringen dalen de investeringen juist. Zo'n vijf procent van het geld wordt gestoken in onderzoek en ontwikkeling.

Grootste kostenposten binnen het ict-budget zijn hardware, gevolgd door personeel en softwarelicenties. Ongeacht de bedrijfsgrootte nemen it-consultants, integratie en outsourcing het kleinste deel van het budget in beslag.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs