Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN-netwerk kan Koninginnedag niet aan

01 mei 2007 - 13:13ActueelCloud & InfrastructuurKPN
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Overbelasting van het KPN-netwerk tijdens grote evenementen zoals Koninginnedag is niet te voorkomen. De netwerk-capaciteit is en blijft onvoldoende om de uitzonderlijke drukte op te vangen. Overbelasting van het netwerk heeft geen gevolgen voor de veiligheid.

Het mobiele netwerk van KPN is tijdens Koninginnedag enige uren overbelast geweest. Mobiele bellers in Amsterdam hadden in de middag meerdere pogingen nodig om elkaar te bereiken of waren tijdelijk onbereikbaar. Volgens een woordvoerder van KPN is het vanwege capaciteitsproblemen ‘onmogelijk' om tijdens die topdrukte (Amsterdam schatte het bezoekersaantal op een half miljoen mensen – red.) de telefoontjes op te vangen. "Je zou dan heel wat extra masten moeten bouwen om een paar keer per jaar tijdens uitzonderlijke drukte de gesprekken op te vangen. Dat is niet reëel. Helaas moeten onze bellers het bij uitzonderlijke drukte zoals Koninginnedag, oud en nieuw en de Nijmeegse Vierdaagse, een aantal keer proberen voor ze verbinding krijgen."

De overbelasting ontstaat doordat delen van het gsm-grid overvol raken. Het aangeboden verkeer wordt doorgeschoven naar een naastliggende mast. Dat gaat door totdat de masten buiten bereik komen van de radiozender van de mobiele telefoon.

De overbelasting van het KPN netwerk leverde geen problemen op voor de veiligheid. Hulpdiensten en cruciale overheidsinstanties beschikken over een eigen netwerk genaamd ‘C2000'. Dat netwerk staat los van het openbare net en werkt dus ook tijdens lokale overbelasting daarvan.

Blijft de vraag of tijdens grote rampen het openbare netwerk wel bestand is tegen een tijdelijke supergolf aan bellers. Uitgaande van de situatie op Koninginnedag is dat dus niet het geval. Uit onderzoek naar overbelasting van netwerken tijdens terroristische aanslagen zoals de bomaanslagen in de Londense metro (2005) blijkt dat sms-verkeer de drukte redelijk kan doorstaan. Sms-verkeer gebruikt een deel van het mobiele net dat speciaal gereserveerd is voor data. Het grote voordeel is dat sms geen continue verbinding tussen twee mobieltjes nodig heeft; de tekst blijft op de server van de telecomaanbieder in de wachtrij staan tot de mobiele telefoon weer verbinding heeft met het netwerk.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer spreiding datacenters door knelpunten

    ActueelCarrière

    Kort nieuws: Netcompany verhuist naar de Hofstad, meer omzet Besi, Fugaku snelste super (en meer)

    3 reacties op “KPN-netwerk kan Koninginnedag niet aan”

    1. Mark Peter schreef:
      2 mei 2007 om 21:11

      Er staat:
      De overbelasting van het KPN-netwerk leverde geen problemen op voor de veiligheid. Hulpdiensten en cruciale overheidsinstanties beschikken over een eigen netwerk genaamd C2000.
      –
      Dat is raar, want wie een ongeluk ziet gebeuren tijdens de activiteiten van zo’n festiviteit, en 112 moet bellen, meldt dit niet via C2000, maar wordt ‘er uit gegooid’ of ‘komt in de wachtrij te staan’, ondertussen gaat de patient misschien wel dood, en hoort dan bij zijn laaste adem:
      ‘er zijn nog 15 wachtenen voor u, dank u wel voor u geduld, u kunt het over een uurtje weer proberen. KPN wenst u nog een fijne dag verder …” -tuut- -tuut- -tuut-

      Login om te reageren
    2. Eric Geelhuysen schreef:
      3 mei 2007 om 06:45

      Buiten de hulpdiensten maken ook het openbaar vervoer gebruik van GSM, vooral daar komen de noodoproepen in gedrang van bijv. een buschauffeur in nood.
      Er zijn ook alternatieven zoals het MCCN-netwerk, dat gebaseerd is op hetzelfde technology platform als C2000 werkt. Dit Tetra-technologie platform is bij uitstek geschikt voor die mission kritische gebruikersgroep.

      Login om te reageren
    3. Kitty Arends schreef:
      4 mei 2007 om 11:39

      Oplossing van het overbelaste mobiele netwerk vwb 112 zou kunnen zijn de mogelijkheid een sms te kunnen sturen naar bijv 06-112. sms’jes zijn trager maar komen er gemakkelijker door uiteindelijk. Daarnaast: aarzel niet zoek zo snel mogelijk een telefoon met vaste verbinding. De kans dat beide netwerken tegelijk overbelast zijn is klein.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs