Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Western Digital introduceert 750 GB desktop-harde schijf

07 juni 2007 - 09:313 minuten leestijdActueelWerkplek & BeheerWestern Digital

Western Digital introduceert de 750 GB Serial ATA (SATA) WD Caviar SE16-desktop-harde schijf. Met een doorvoersnelheid van 3 GB/s, 16 MB cache en Native Command Queuing (NCQ) is deze schijf zeer geschikt voor data-intensieve applicaties en krachtige multimediasystemen.

"Voor Western Digital is er niets belangrijker dan de data van onze klanten", zegt Don Bennett, vicepresident en algemeen directeur desktop storage van Western Digital. "Onze nieuwe desktop-harde schijf combineert SecurePark voor beter schokgedrag, StableTrac voor betere omgang met trillingen en IntelliSeek voor lager energieverbruik. Met deze functies in de nieuwe Caviar SE16 750 GB drives onderstrepen we onze positie als leverancier van de meest betrouwbare desktopproducten."
 
Betrouwbare harde schijven met een grote capaciteit zijn erg belangrijk voor desktopgebruikers die high-end applicaties en systemen inzetten. WD Caviar-harde schijven zijn uitgerust met geavanceerde mogelijkheden die bijdragen aan een koele, snelle en betrouwbare computing-omgeving. De WD Caviar SE16 750 GB drive bevat de SecurePark-technologie van Western Digital. Deze technologie haalt de kop van de schijf tijdens het opstarten, het stoppen van het draaien, en als de schijf niet operationeel is.
SecurePark verbetert de schoktolerantie als de harde schijf niet in gebruik is, omdat de kop het schijfoppervlak nooit kan raken. Dit vermindert slijtage van de kop en de schijf, en geeft de  betrouwbaarheid een flinke impuls.
 
Een andere technologie die de betrouwbaarheid vergroot, is StableTrac. De motorschacht van deze optie is aan beide zijden beveiligd om zo trillingen te verminderen en de accuratesse van het zoeken op de schijven tijdens lezen en schrijven te verbeteren. De meeste van de nieuwe harde schijven zijn uitgerust met motoren die alleen aan de onderkant van de hard drive zijn verbonden. Dit kan leiden tot fouten bij het lezen. Met StableTrac kan een gebruiker gegevens snel en foutloos terughalen.
 
Slim energieverbruik
Naast de geavanceerde technologieën voor grotere betrouwbaarheid en StableTrac benut de WD Caviar SE16 750 GB hard drive ook een unieke technologie om het energieverbruik terug te dringen. De IntelliSeek-technologie berekent proactief de optimale zoeksnelheid. Dit voorkomt haastige bewegingen voor de aandrijving, wat extra geluid veroorzaakt en meer energie kost. IntelliSeek beheerst de aandrijving zodanig, dat de kop het doelgebied precies op het juiste moment bereikt om de informatie te kunnen lezen. Dit in plaats van voortdurend moeten versnellen en wachten op de juiste draaisnelheid. Deze soepele bewegingen verminderen het energieverbruik met meer dan 60 procent in vergelijking met standaard-harde schijven. Bovendien verloopt het zoeken stiller en met minder trillingen. Kijk voor een demonstratie van IntelliSeek op www.wdc.com/en/flash/indes.asp?family=intelliseek.
 
PMR
Met de Perpendicular Magnetic Recording-technologie (PMR) worden gemagnetiseerde databestanden verticaal geplaatst ten opzichte van de draaiende schijf. Dit in plaats van horizontaal, zoals dit voorheen gebeurde. Hierdoor is de opslagcapaciteit van de schijf groter dan die met traditionele horizontale recording. Bovendien kan op termijn de dichtheid nog verder vergroot worden.
 
Beschikbaarheid en prijs
De WD Caviar SE16 750 GB-harde schijven (WD7500AAKS) zijn te verkrijgen bij (online) verkooppunten van Western Digital voor een adviesprijs van ongeveer 180 euro (incl. btw).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    investeringen overname
    Security & Awareness

    Kort: EyeTi lijft Azerty, Uni Systems bouwt EU-breed cyberrapportagesysteem (en meer)

    Laptop in brand
    Werkplek & Beheer

    Van incident naar impact: waarom ‘dex-it’ strategisch maakt

    Werkplek & Beheer

    Microsoft jaagt prijzen M365-abonnementen tot 33 procent omhoog

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs