Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Western Digital neemt Komag voor 1 miljard dollar over

04 juli 2007 - 06:27ActueelCloud & InfrastructuurKomagWestern Digital
Redactie Computable
Redactie Computable

Western Digital en Komag maken bekend dat ze tot een definitieve overeenkomst zijn gekomen voor de overname van Komag door Western Digital (WD). WD betaalt 32,25 dollar per aandeel voor de overname, wat neerkomt op een totaalbedrag van circa 1 miljard dollar. Met de overname van mediaproducent Komag, producent van thin-film disks – het belangrijkste opslagmedium voor digitale media -, versterkt WD zijn positie als harddiskproducent.

De transactie wordt gestructureerd als cash tender voor de uitstaande aandelen van Komag, gevolgd door een fusie tussen een dochtermaatschappij van WD met Komag. De overgebleven aandeelhouders krijgen 32,25 dollar per aandeel. De transactie is unaniem goedgekeurd door de raad van bestuur van beide bedrijven en is nog afhankelijk van officiële goedkeuring, waaronder die op basis van de regelgeving. Naar verwachting zal de overname in het derde kwartaal van 2007 officieel worden afgerond.

"Deze overname is een belangrijke stap richting de ontwikkeling en onderscheiding van WD als marktleider in de wereldwijde harddisksector", zegt John Coyne, president en ceo van WD. "We verwachten de winstgevendheid en efficiëntie van ons bedrijfsmodel te vergroten met de integratie van de media-activiteiten van Komag. Met deze overname kunnen we lees- en schrijfkoppen en media integreren, de langetermijnlevering van media veiligstellen en klanten nog betere, betrouwbaarder en kosteneffectieve producten aanbieden. De ervaring en de kundige medewerkers van Komag, alsmede de operationele kracht van deze organisatie zullen een positieve bijdrage leveren aan onze concurrentiepositie. Samen kunnen we onze doelstellingen voor winstgevende groei waarmaken."

Tim Harris, ceo van Komag: "WD is de best mogelijke partner voor ons en deze overname biedt onze aandeelhouders en medewerkers grote voordelen. Zo profiteren onze aandeelhouders van een goede prijs voor hun aandelen. Deze overname is een logische volgende fase in de klant-leverancierrelatie tussen Komag en WD. WD maakt al lange tijd gebruik van onze mediaoplossingen en kan nu zelf profiteren van onze mogelijkheden op dit gebied."

"Hoewel de overname strategisch is voor wat betreft toegang tot technologie en levering, verwachten we ook aanzienlijke kostenbesparingen te realiseren", zegt Tim Leyden, vice-president Finance van WD. "WD kan hierdoor naar verwachting binnen twaalf maanden zijn bruto- en nettomarges vergroten."

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Rhadamanthys is ontmanteld, investeringen in Cleverbase en Picnic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs