Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dell maakt eerste stap richting resellerkanaal

12 juli 2007 - 10:51ActueelWerkplek & BeheerDell

Dell praat steeds vaker openlijk over resellers. Nu hebben eindgebruikers de optie om Dell Vostro notebooks en desktops via resellers te kopen, of direct. De Vostro-lijn wordt gezien als een eerste stap richting een resellerkanaal. Dit kwam naar voren tijdens een recente interne bijeenkomst van Dell in San Franscico.

"Met Vostro kunnen we een resellerkanaal opbouwen", zegt Mark Jarvis, de allereerste chief marketing officer ooit bij Dell, in de Engelse CRN. De van Oracle afkomstige Jarvis werd in april aangesteld, onder andere om te evalueren of de directe marktbenadering nog wel de beste optie is.

Ook al is Dell bekend om zijn directe aanpak, de pc-maker heeft al een resellertak die volgens marktanalist Canalys verantwoordelijk is voor een kwart procent van zijn pc-verkopen. Begin dit jaar liet Dell zijn exclusieve focus op directe verkopen openlijk varen met de aanstelling van Wal-Mart als officiële retailpartner. Het bedrijf belooft vóór het eind van dit jaar een resellerstrategie te hebben uitgewerkt. Het bestuur van het bedrijf weigert zich verder uit te laten over de veranderingen die resellers kunnen verwachten, maar benadrukken dat Vostro er een belangrijk onderdeel van is.

Er wordt in het Nederlandse kanaal nog sceptisch gereageerd op Dells vermeende ommekeer. CRN Nederland sprak onlangs met een marktanalist die resellers afraadt nu al formeel met de pc-maker in zee te gaan.

Toch beweert Jarvis dat het een significante ommekeer is dat er intern nu zo openlijk over resellers wordt gepraat. Met de Vostro-lijn is volgens hem een duidelijke eerste stap richting resellerkanaal gemaakt. Dells dienstenvleugel zal daar ook een rol in spelen. Diensten zullen niet altijd door iemand van Dell zelf worden geleverd, maar via kanaalpartners, zoals Getronics en Unisys, twee belangrijke partners van Dell.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs