Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overland Storage gooit roer om van tape naar disk

13 juli 2007 - 08:213 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurOverland Storage

Overland Storage moet een en ander aanpassen om beter aan te sluiten op de storagemarktvraag. EMEA marketing director Chris James geeft toe dat Overland in de komende 12 maanden samen met Nederlandse partners het roer wil omgooien van tape naar disk.

"We verkopen vier keer meer tape dan disk, terwijl de markt vijf keer meer disk dan tape koopt. In de komende 12 maanden zullen we dan ook onze focus veranderen zodat het meer overeenstemt met wat de markt wil", aldus James. Dit betekent niet dat ze ophouden met tape. Het is de verhouding die anders moet, benadrukt hij.

De leverancier heeft in Nederland twee distributeurs – SNE sinds 2004 en ACAL sinds 9 maanden – die resellers daarbij kunnen ondersteunen. "Zelf hebben we een volledig programma ter ondersteuning van onze partners op het internet."

Op deze site kunnen resellers onder andere leads registreren. Het programma relateert die reseller met die specifieke lead en geeft daarop een korting. "We hebben ook een loyalty-programma en er zijn veel manieren waarop resellers punten kunnen verdienen en uit verschillende prijzen kunnen kiezen."

HP en Adic
Binnenkort gaat CRN dieper in op het partnerprogramma van Overland met distributeurs. Het is de laatste twee jaar namelijk stil geweest in de media rond deze storageleverancier. De laatste twee berichten gingen over de beëindiging van de oem-overeenkomst met HP in augustus 2005, en Adic's poging tot een vijandige overname enkele maanden later.

James licht toe dat het driejarige oem-contract met HP indertijd inderdaad eindigde en Overland als Nasdaq-genoteerd bedrijf verplicht is daarover te berichten. Volgens James is het oem-werk voor HP echter gewoon doorgegaan en is de relatie met HP nog steeds "heel goed".

Zo kondigden de twee bedrijven onlangs aan dat Overlands NEO Series en ARCvault families van tape automatisering HP's vierde generatie lineaire open-tape drives, bekend als LTO4, zullen gebruiken. Scott McClendon, interim president en CEO van Overland Storage gaf aan dat Overland HP had gekozen als LTO4 tape drive leverancier vanwege de bestaande goede relatie tussen de twee bedrijven en HP's leiderschap in de LTO tape drive markt. Volgens James zijn er zo nog wel meer voorbeelden dat sinds de beëindiging van het contract drie jaar geleden de samenwerking alles behalve is gestaakt.

Wat Adic betreft, er zijn volgens James nooit plannen geweest om Overland te verkopen, en die zullen er de komende jaren ook niet zijn. "Wij hebben onlangs weer een vijfjarenplan opgesteld en zijn niet van plan Overland uit handen te geven." Ook wijzigt het bedrijf zijn marktbenadering niet. "Die is altijd volledig indirect geweest en dat willen we ook zo houden. We zijn heel tevreden met onze huidige distributeurs SNE en ACAL en ons partnerbeleid in Nederland werpt vruchten af."

Of Overland nog verdere wijzigingen in zijn Nederlandse partnerbeleid gaat doorvoeren zal de komende 12 maanden duidelijk worden. In ieder geval moet de focus volgens James veranderen om beter aan te sluiten op de markt.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: AP helpt bij medische data in cloud, Europol haalt bezem door darkweb (en meer)

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    Als eerste lokale Benelux-partner officieel erkend door Anthropic

    Security & Awareness

    Kort: Kabinet moet zich wapenen tegen ai-cyberaanvallen, ‘stroopwafel-succes’ DNA Services (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs