Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Reizigers krijgen digitale info in de trein

23 juli 2007 - 12:39ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

De Nederlandse Spoorwegen en spoorbeheerder ProRail willen intercitytreinen voorzien van actuele reizigersinformatie. KPN gaat hiervoor een systeem leveren dat in alle treinen kan worden ingezet.

Een zegsman van NS vertelt dat in de coupés beeldschermen komen te hangen waarop actuele reisinformatie wordt weergegeven met daarbij de melding of aansluitingen gehaald kunnen worden. Daarnaast worden de schermen gebruikt voor NS-tv: een vorm van narrowcasting met nieuws- en weerberichten maar dan zonder geluid. In de intercity's komt ook nog draadloos internet. Volgens planning worden de eerste intercitytreinen eind dit jaar met de reisinformatietoepassing uitgerust.

Digitale informatieborden
Deze verbetering van de informatievoorziening is onderdeel van het project Infoplus. Doel hiervan is het verbeteren van de reizigersinformatie, onder andere door op de perrons de oude CTA-bakken met rolborden te vervangen door nieuwe digitale informatieborden (van Siemens). Het kernidee is dat alle communicatiemiddelen bij de spoorwegen van dezelfde basisinformatie worden voorzien. Denk aan de schermen, maar ook internet, teletekst, de pc van de stationsomroeper en de handheld van de conducteur. 

Infoplus loopt al jaren en kampte met tegenslag door technische implemementatieproblemen. Naar aanleiding hiervan hebben de directies van NS en Prorail ingestemd met een modulaire opbouw (blok voor blok) met een landelijke aansturing. Voor het project was al zo'n 135 miljoen uitgetrokken, maar dit bedrag is inmiddels verhoogd tot 150 miljoen.

Praktischer
Voor betere treininformatie koos NS eerst voor een oplossing waarbij zo'n lichtkrantsysteem in één type nieuwe trein zou worden ingebouwd. Van dit idee stapte het spoorbedrijf af omdat het praktischer is wanneer een informatiesysteem geschikt zou zijn voor invoering in meer treintypen. KPN gaat dit systeem nu leveren. Het systeem wordt gekoppeld aan de raildatabase waarin alle gegevens over het treinverkeer staat opgeslagen. Deze databank voorziet ook de beeldschermen op de stations van informatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    NS-reizigers kunnen draadloos internetten

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    T-Mobile verzorgt gratis internet in trein

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    ProRail bouwt reisinformatiesysteem

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    NS kiest drie partijen voor ict-dienstverlening

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs