Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

XenSource en Symantec halen banden aan

23 juli 2007 - 08:453 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurSymantecXenSource

XenSource, leverancier van open source servervirtualisatie, onthult een strategische oem-samenwerking met Symantec. Het gaat om diens opslagtechnologie, die het in huis haalde met de overname van Veritas.

De open source-virtualisatiesoftware Xen krijgt aansluiting op de opslagsoftware van Symantec. De twee softwareleveranciers sluiten een strategische overeenkomst die ze vanmiddag onthullen. Vice-president John Glendenning en cto Simon Crosby gaven CRN en Computable vooraf een toelichting. "Xen krijgt een ingebed opslagfundament, voor backup en herstel van virtuele machines", vertelt Crosby. "Onze eerste aankondiging met Symantec is ondersteuning voor volume management en san-infrastructuur."

Dat opslagfundament komt in de aanstaande flinke opwaardering naar versie 4.0 die Xen in augustus krijgt. Daarin zitten ook verbeteringen als ondersteuning voor het VHD-formaat (virtuele harde schijf) van partner Microsoft, maar ook voor het virtuele image-formaat van VMware en voor het RAW-formaat dat belangrijk is voor opslagbeheer. De Veritas-technologie van Symantec zit echter nog niet meteen in Xen 4.0, maar wordt snel als module ingestoken op dat opslagfundament. "Voor het einde van dit jaar", belooft Crosby.

De Xen-cto spiegelt nuttige eigenschappen voor als hoge beschikbaarheid en automatisch rampenherstel. "Want met meerdere virtuele machines op één server verhoog je wel weer wat risico; bij uitval valt er dan meer uit." Daarnaast noemt hij schaalbare LUN's (logical unit numbers), het gebruik van thin provisioning, het maken van snapshots, en het live wijzigen van de omvang van virtuele machines. "Opslag is hiermee echt flexibel te benutten."

 

Vice-president Glendenning: "Wij maken hiermee gebruik van de enorme capaciteit van Symantec voor het testen en certificeren van opslagapparatuur. Daarmee kunnen we het opslagwerk aan die ander overlaten. Dit is dus een extreem strategische samenwerking." Hij voegt de vage beschuldiging toe dat opslagsystemen van VMware-moeder EMC wel eens lastig voor Xen zouden kunnen zijn qua testen en certificeren.

Cto Crosby licht toe: "Wij geloven heilig in samenwerking met de huidige leiders op diverse ict-deelgebieden. VMware vertelt je in wezen dat je je infrastructuur maar moet aanpassen, om hun beheersoftware te gebruiken", haalt hij uit naar de concurrent. VMware ontkent dit; diens beheerprogrammatuur sluit juist aan op andere pakketten, zoals HP OpenView en Microsoft Operations Manager.

Crosby vervolgt: "Het is een wat rare vergelijking, maar wij zijn geen McDonalds Happy Meal maar slechts een ingrediënt. En virtualisatie is een cruciaal onderdeel, ingrediënt, van het datacenter dus móeten wij inpassen in bestaande datacenter-oplossingen." En de Veritas-opslagsoftware speelt daar een belangrijke rol, vandaar de toenadering door Xen.

Waarschijnlijk blijft de samenwerking met Symantec niet beperkt tot alleen opslagtechnologie. Glendenning en Crosby weigeren nog commentaar, maar erkennen wel dat beveiligingssoftware in virtuele machines, dan werkend als flexibele appliances, een interessante en valide gedachte zijn.

De XenSource oem-product zijn in de herfst van 2007 beschikbaar en bevat storage management producten van Symantec die geïntegreerd zijn met XenEnterprise.

XenSource verkoopt geheel indirect en wordt in Nederland gedistribueerd via Dupaco.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland en China zoeken uitweg in escalerende Nexperia-crisis

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudadoptie neemt verkeerde afslag – en dit is waarom

    Cloud & Infrastructuur

    Ziggo Zakelijk biedt 2,2 Gbit/s voor ondernemend Nederland

    AWS storing
    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs