Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De kijk van Van Eijk: Vista? We kunnen helaas zonder

Peter van Eijk
16 augustus 2007 - 22:00OpinieGovernance & PrivacyMicrosoft
Peter van Eijk
Peter van Eijk

Is Windows Vista een doorbraak? Nee! Hoeveel mensen kopen het vrijwillig? Niemand!

Windows 3.1. maakte het mogelijk om software onafhankelijk van specifieke beeldschermen en grafische kaarten meer gebruikersvriendelijk te maken.

Windows 95 maakte het mogelijk om serieus ‘multitasking’ te doen. Windows 98 bood verbeterde installatie van hardware: ‘plug and play’ (hoewel dat nog wel eens uitpakte als ‘plug and pray’).

Windows 2000 en XP brachten eindelijk onafhankelijke 32-bits processen en daarmee een fundamenteel betere stabiliteit van het platform, zodat gebruikersfrustratie en desktop supportkosten omlaag gingen.

Ik zie nog geen doorbraak van deze orde in Vista. Oké, de user interface van Vista ziet er gladder uit en standaard staan er meer security-features aan. Helaas leiden deze features momenteel vooral tot gebruikersfrustratie. Uit eerdere voorbeelden hebben we gezien dat gebruikers pesten geen succesvolle verkoopstrategie is.

Hoe het wel moet? De complexiteit van computergebruik moet drastisch omlaag! Wat ik momenteel zie, is dat mensen met hun computergebruik jongleren over verschillende machines en locaties: kantoor, thuiswerkplek, woonkamer en mobiel. Tegelijk wil men overal de eigen bestanden en digitale identiteiten tot zijn beschikking hebben. Als Microsoft een oplossing hiervoor zou leveren, zou ze haar belangrijkste kracht moeten loslaten: de personal computer. Immers, als je overal toegang hebt tot je digitale bezittingen, mogelijk met alleen maar een gebruikersnaam en wachtwoord, is die computer niet meer zo persoonlijk.

Enkele voorbeelden van oplossingsrichtingen zijn Windows Card Space en U3-technologie. Windows Card Space is een soort digitale sleutelbos. U3 is een technologie om applicaties op een usb-stick te installeren in plaats van een pc. Ik kan me voorstellen dat je dit combineert met je mobiele telefoon. Die sluit je aan op de dichtstbijzijnde pc en die autoriseert je dan voor toegang tot al je bestanden en toepassingen.

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    informatiebeveiliging in de zorg
    Security & Awareness

    Informatiebeveiliging in de zorg: waarom het beter moet

    Governance & Privacy

    It-benchmark-expert Metri Consulting staat weer op eigen benen 

    Inkoop, procurement
    Governance & Privacy

    KPN-inkoopschandaal blootgelegd

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs