Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Netwerken krijgen intelligente ogen en oren

22 augustus 2007 - 11:18ActueelGovernance & PrivacyMobotix
Redactie Computable
Redactie Computable

In dit tijdperk van ‘het netwerk is de computer’, zijn hoge resolutie IP-camera’s voor it-resellers een interessante kans om de omzet te vergroten. Zij kunnen namelijk hun IP-kennis en ervaring met software benutten om te concurreren met traditionele beveiligingsinstallateurs en klanten completere oplossingen leveren. Dat hier vraag naar is blijkt wel uit de vele onderzoeken, publicaties en praktijktoepassingen van cameratoezicht.

Een actueel voorbeeld komt van een it-leverancier uit Oosterhout, die bij een lokale betonproducent een IP-camera heeft geïnstalleerd voor het monitoren van betonstorten. Deze reseller heeft het netwerk van zijn klant voorzien van een intelligent oog, dat eenvoudig op afstand te beheren en te upgraden is. Natuurlijk wel op basis van een servicecontract.

IP-camera's hebben als groot voordeel dat zij beeldopnames maken met een veel hogere resolutie en dus bieden zij meer kwaliteit dan traditionele analoge camera's. Ook zijn veel IP-camera's uitgerust met gevoelige audio- en videosensoren die zo te configureren zijn, dat alleen belangrijke incidenten worden opgenomen. Tevens zijn er camera's met meerdere lenzen, interne opslagcapaciteit en zelfs een compleet embedded Linux-besturingssysteem, die als volwaardige computer inzetbaar zijn.

Omdat IP-camera's zowel in bekabelde als draadloze netwerken functioneren, is de beveiligingsmarkt laagdrempelig en dus toegankelijk geworden voor it-resellers. Sterker nog, door de grote diversiteit in toepassingen zijn er zelfs veel mogelijkheden om zich in de markt te onderscheiden. Let tenslotte bij de selectie van IP-camera's wel goed op de functies en prijs van bijbehorende videomanagementsoftware, omdat die net als bij gewone computers het kostenplaatsje flink kunnen beïnvloeden.

Henk Schotman
Business Development Manager Benelux, de Nederlandse Antillen en Aruba bij Mobotix

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Zo ontwikkel je ai-governance-kader voor je organisatie

    Overheid

    Nieuwe aanbesteding DigiD in de maak, maar Kamer blijft bezorgd

    Governance & Privacy

    Contract Logius met Solvinity loopt dit jaar af

    Security & Awareness

    Monitoring dreigingen, crisisoefeningen en ketenbeveiliging schieten tekort

    Governance & Privacy

    Kabinet vreest uitholling AVG in Europees Omnibus-pakket

    Cloud & Infrastructuur

    Overheidsautomatiseerder Xxllnc pareert kritiek op AWS-migratie en wijst op Haven

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs