Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMD wint vertrouwen oem-klanten terug

31 augustus 2007 - 11:55ActueelWerkplek & BeheerAMDATIGTX

De reputatie van ATI is het laatste jaar, ook na de overname van AMD, niet al te best: de R600 is bijna driekwart jaar vertraagd en er is nog steeds geen high-end-kaart die het tegen nVidia’s GeForce 8800 GTX op kan nemen. Toch gaat het ineens voorspoedig met AMD.

Waar AMD/ATI bijna publiekelijk door zijn oem's ter schande gemaakt werd vanwege de constante vertragingen en problemen bij de ontwikkeling van de R600, lijkt het tij nu ineens te keren. In Apple's nieuwe iMac is namelijk geen enkele grafische nVidia-kaart terug te vinden – het bedrijf is geheel overgestapt op AMD. Na Apple heeft ook Dell dit voorbeeld gevolgd: de nieuwe Dell Optiplex-lijn die het bedrijf deze herfst gaat introduceren maakt ook exclusief gebruik van grafische AMD-kaarten.

Vanwaar deze omslag? Twee redenen: video en kosten. De AMD-kaarten mogen dan wel niet tot de best presterende horen, maar als we kijken naar prijs/prestatie dan scoort AMD stukken hoger dan concurrent nVidia. Daarnaast belanden high-end-kaarten sowieso nauwelijks in oem-computers. Het tweede punt is video: AMD's video-acceleratie (Avivo) is veel beter uitgevoerd dan nVidia's PureVideo en dat is een algemeen bekend feit bij de oem's. Wie een goedkope computer wil bouwen die toch high definition video kan afspelen, hoeft niet lang na te denken over welk merk kaart hij gaat gebruiken.

De bottom line is dus dat de huidige generatie AMD-kaarten voor de consument niet bijster competetief zijn met hun nVidia-concurrenten, maar dat oem's er erg blij mee zijn. AMD verwacht met de komende RV630-chipset ook de consument definitief terug te kunnen winnen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    e-mail
    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft verhoogt drempel voor inkomende e-mail

    Rusland, hacker
    ActueelSecurity & Awareness

    AIVD deelt technische details van grote politiehack

    ActueelWerkplek & Beheer

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelOverheid

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs