Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Extra opleiding Oracle in de maak

14 september 2007 - 09:18ActueelOnderwijsOracle
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Afgestudeerden, academisch of hbo, kunnen binnenkort een speciale ict-opleiding volgen om zich de Oracle-technologie eigen te maken. Johan Doruiter, directeur Oracle Benelux, ontwikkelt dit wapen tegen het tekort aan ict’ers in Nederland.

Bij Oracle Benelux is een speciale werkgroep in het leven geroepen die een kortdurende opleiding in het leven gaat roepen om mensen met een afgeronde opleiding te bekwamen in informatietechnologie en de specifieke Oracle-technologie. Doruiter vertelt dat ook geïnteresseerden met een niet-technische scholing in aanmerking komen. "We zijn nu nog druk bezig dit te ontwikkelen, dus ik weet nog niet hoe de invulling precies zal zijn. Maar ik wil het wel snel geregeld hebben", aldus de Oracle-directeur.
Ook andere ict-bedrijven hebben te maken met de krapte op de arbeidsmarkt. Doruiter zegt dan ook het initiatief niet alleen te willen uitwerken. In elk geval zullen Oracle-partners erbij worden betrokken. Maar hij sluit niet uit dat bedrijven als Microsoft en IBM ook zullen worden benaderd. "Zij hebben hetzelfde probleem. Je zou dan samen een algemeen technische opleiding kunnen verzorgen, gevolgd door een specialisatie in Oracle of wat dan ook. Die algemene kennis moeten we toch al overbrengen, want dat is de achtergrond van onze technologie."

Erger
Doruiter zegt dat het tekort aan deskundig personeel de groei van Oracle in Nederland in de weg staat. Hij heeft het dan over verkopers en adviseurs. "Wij mogen niet specifiek ingaan op omzetten per land, maar we doen het hier uitstekend. In Europa staan we vijfde binnen Oracle en wereldwijd zelfs op de tiende plaats." Uit zijn ervaring met collega's in andere Europese landen is hem gebleken dat de nood in Nederland het hoogst is. "Ik hoor ze er niet of nauwelijks over; hier is het echt erger."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Onderwijs

    Tech-hub Molengeek verdacht van financiële malversaties

    Onderwijs

    Zorgen over dalende interesse in ict-opleidingen op hbo-niveau

    cybersecurity school
    Security & Awareness

    Kort: Tachtig miljoen voor cybersecurity scale-ups, scholen sneller cybersecure (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Innovatie & Transformatie

    Zwarte lijst VS bedreigt tech-samenwerking: VVD eist maatregelen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs