Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Meer geld

Markt: it-bestedingen per sector nemen toe

25 september 2007 - 09:50ActueelWerkplek & Beheer

In Nederland wordt in 2007 naar schatting 17 miljard euro besteed aan de aankoop en inhuur van ict-producten en -diensten. De grootste besteders zijn de overheid, de industrie en de zakelijke en financiële dienstverlening.

Ten opzichte van 2006 nemen de it-uitgaven in 2007 toe met 7,3 procent, tot naar schatting 17 miljard euro. Voor 2008 wordt een verdere toename van de externe ict-bestedingen verwacht van 5,6 procent. Hiermee zouden de ict-uitgaven binnen de zakelijke markt en bij (semi-)overheidsorganisaties uitkomen op bijna 18 miljard euro.

Op zich gaat het dus redelijk goed met de totale markt, maar hoe is dit per sector of vertical? Puur naar omvang van de totale ict-bestedingen zijn de belangrijkste sectoren de overheid, de industrie en de zakelijke en de financiële dienstverlening. Deze vier sectoren zijn in 2007 samen goed voor circa 60 procent van de bestedingen. Relatief kleine sectoren zijn het onderwijs, de bouw en de transport.

Ook qua bestedingsontwikkelingen verschillen de sectoren van elkaar. De sterkste groeisegmenten zijn in 2007 de zakelijke dienstverlening, de sector ict & utilities en de financiële dienstverlening. In 2007 blijft de groei in bestedingen binnen de sectoren bouw, transport en industrie duidelijk achter.  Over de periode 2003-2007 bezien is de totale toename van de externe ict-uitgaven 30,6 procent, van 13 naar 17 miljard euro. Zoals te verwachten is, is er een redelijk verschil in groei van uitgaven per sector. Koploper over deze periode van vijf jaar is de sector ict & utilities. De uitgaven namen over deze vijf jaar toe met in totaal ruim 38 procent. In 2003 werd binnen deze sector extern 850 miljoen euro aan ict besteed, terwijl dit in 2007 toegenomen is tot 1,18 miljard euro. Voor wat betreft de sector bouw (+21 procent) is de toename in ict-uitgaven duidelijk achtergebleven.

Van de totale uitgaven wordt 35,7 procent besteed aan de inhuur van diensten, 34,5 procent gaat op aan inkoop van hardware en 29,9 procent is bestemd voor inkoop en licentiekosten van software. Ook hier toont een nadere analyse per sector aan dat er aanzienlijke verschillen zijn. Zo besteden de sectoren bouw en transport bijna de helft van het ict-budget aan de inhuur van diensten. Het aandeel van de software-uitgaven is binnen de financiële dienstverlening relatief hoog en binnen de sectoren zakelijke en financiële dienstverlening gaat een relatief groot deel van het ict-budget op aan de inkoop van hardware c.q. systemen en toebehoren.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Rusland, hacker
    ActueelGovernance & Privacy

    AIVD deelt technische details van grote politiehack

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft blokkeert e-mail hoofdaanklager Internationaal Strafhof

    ActueelOverheid

    Kort: Nieuw screeningsysteem IND, IFS in zee met TomTom, Navara naar BBTG en de grote oversteek voor TMA

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs