Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Konica Minolta duikt in de machine van de klant

26 september 2007 - 10:51ActueelWerkplek & BeheerKonica Minolta

Met een nieuw all-in servicepakket voor mfp’s duikt Konica Minolta als het ware in de machine om toner, teller of printvolumes te bekijken. Erik Klute, productmanager bij Konica Minolta, legt uit wat Remote Care inhoudt en wat resellers eraan hebben.

"Onze software speelt data door van de mfp naar onze server, via gsm of gprs-verbinding. Dat levert veel meer informatie op dan voorheen mogelijk was. Met die gegevens kunnen we onze mfp-diensten nauwkeurig afstemmen op de specifieke behoeftes van individuele eindgebruikers."

Het nieuwe mfp-servicepakket, Remote Care, houdt in dat Konica Minolta de gebruiksmaterialen voor de klant beheert en tellerstanden in de gaten houdt. Ook is het een systeem voor storingsmeldingen. "Met deze dienst voorkomen we bijvoorbeeld dat de klant onverwachts op lege toner stuit en niets op voorraad heeft. De machine stuurt ons vóór het zover komt een mailtje. Wij zorgen dat de klant weer voorzien is."

In welk opzicht is dit een goede ontwikkeling voor resellers? Klute: "We halen niet alleen meldingen binnen dat bijvoorbeeld de toner bijna op is. De tellerstanden worden ook opgenomen. Aan de hand daarvan wordt de eindgebruiker gefactureerd. Als we merken dat de afdrukvolumes maand na maand toenemen, is het misschien tijd voor een grotere machine. Dat is dan een kans die we doorspelen naar onze resellers."

Hiermee wijkt Konica Minolta dus niet af van de gebruikelijke rolverdeling: "Wij verzorgden voorheen ook al de service op elke mfp die geleverd wordt, ook als de dealer die levert. De reseller ontvangt als voorheen marge op het aantal afdrukken dat op de mfp wordt gemaakt." Met de nieuwe service kan dat dus nauwkeuriger worden vastgelegd.

Konica Minolta heeft bewust niet gekozen om het dataverkeer via ip te regelen. "Het gaat via een veilige gsm of gprs mobiele verbinding, dan maken we geen inbreuk op het netwerk van de klant. Vaak willen klanten dat ook niet."

Klute benadrukt dat dit slechts de eerste stappen in deze richting zijn. De service wordt verder doorontwikkeld. Binnenkort wil Konica Minolta de informatie die ze verzamelen delen met partners. "Via het online resellerportaal bijvoorbeeld."

Voor meer informatie over Remote Care: www.remotecare.nl

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Cybersecurity Innovation Fund een succes, ai stimuleert containergebruik (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst afwerend tegenover Microsoft-alternatieven

    Data & AI

    Van ai-hallucinaties naar governance: de opdracht voor it

    Cloud & Infrastructuur

    Hof draait schadevoorschot terug in backup-zaak Hallo en Blok

    Overname Samenwerken Fusie
    Security & Awareness

    Kort: Forse investeringen in Duna, overname Duncker & Munnikhuis door Futureproof Group (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Wat meldkamers ons leren over kritische it

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs