Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mobiel betalen in Rotterdamse discotheek

18 oktober 2007 - 08:32ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Rotterdamse Hollywood Music Hall (HMH) introduceert mobiel betalen en is daarmee naar eigen zeggen de eerste discotheek in Europa waar het entreebewijs, de drankjes en de garderobe betaald kunnen worden met de mobiele telefoon.

Vanaf 18 oktober kunnen alle bezoekers van de Hollywood Music Hall in Rotterdam betalen door een sms te sturen aan de kassa's en muntautomaten. Het betaalsysteem dat ‘Tikkies' heet, is een online portemonnee waarmee gebruikers kunnen betalen via de mobiele telefoon of internet.

Tikkies is de afgelopen vijf maanden getest door een aantal vaste bezoekers van de Rotterdamse discotheek. Op dit moment betaalt 12 procent van de bezoekers de drankjes, garderobe en entree met hun mobieltje. Eigenaar Fred Diaz Bauste heeft hoge verwachtingen: "De mensen die het betaalsysteem gebruiken vinden het cool en makkelijk. Daarnaast is het ook een soort van 'hebbedingetje'. Niet alleen in HMH, maar ook in andere horecagelegenheden en winkels zal het zeker aanslaan." Mobiel betalen is volgens de ondernemer erg aantrekkelijk. "Klanten kunnen sneller afrekenen en het is veiliger omdat er minder contant geld in omloop is", aldus Bauste.

Mobiel betalen

In augustus gingen twee grote proeven met mobiel betalen van start. Bij een C1000 filiaal in Molenaarsgraaf kunnen honderd klanten via hun mobieltje hun boodschappen betalen en statiegeld innen. Betrokken partijen bij die proef zijn onder andere LogicaCMG en Rabobank.

Maandag 27 augustus klonk het officiële startsein voor een proef van Payter, het systeem waarmee via mobiele prepaytoestellen kan worden betaald. Duizend Rotterdammers kunnen via hun mobiele telefoon betalen bij een dertig winkels (waaronder Albert Heijn) in het centrum van die stad. Verwacht wordt dat Payter eind van dit jaar de eerste resultaten naar buiten brengt.

Maar al eerder wist een Rotterdamse discotheek de aandacht op zich te vestigen door toepassing van ict. In 2004 bracht de Baja Beachclub bij een aantal vaste klanten een rfid-chip onder de huid aan. Via de chip kan vervolgens de rekening worden bijgehouden. Dit systeem wordt nog steeds door klanten gebruikt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Eén reactie op “Mobiel betalen in Rotterdamse discotheek”

    1. darius schreef:
      19 mei 2008 om 13:56

      is deze manier van betalen nog steeds mogelijk?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Payter begint grote proef mobiel betalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs