Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-bedrijven lanceren nieuw beveiligings-initiatief

24 oktober 2007 - 05:37ActueelGovernance & PrivacyDell EMCIBMJuniper NetworksMicrosoftOracleSAPSymantec

Vijf grote ict-bedrijven lanceren het initiatief SAFECode. Deze organisatie moet best practices van de vijf bedrijven op het gebied van beveiliging combineren, zodat software en hardware betrouwbaarder wordt.

Bedrijven hebben elk hun eigen best practices als het gaat om de beveiliging van de it-infrastructuur. Het zou beter zijn deze best practices te combineren met die van andere bedrijven, zodat software en hardware in het algemeen veiliger en beter wordt. Daartoe lanceren vijf grote ict-bedrijven het initiatief SAFECode. De initatiefnemers zijn Symantec, Microsoft, SAP, Juniper Networks en EMC. Dat maakten de vijf bedrijven bekend tijdens de RSA Conference in Londen.

SAFECode noemt zich het eerste initiatief dat aangestuurd wordt door de industrie. Er zijn andere initatieven, erkennen de leden, maar die worden niet door de industrie aangestuurd. Het hoopt binnenkort met een aantal methoden te komen voor betere beveiliging van software, hardware en diensten.

Samenwerken

SAFECode hoopt met universiteiten samen te werken zodat er vanuit het begin van het bouwen aan een softwareapplicatie rekening kan worden gehouden met de beveiliging. Vanuit overheden is er volgens SAFECode enthousiast gereageerd op het initatief. Sommige journalisten in de zaal denken echter dat SAFECode wordt gelanceerd, omdat de overheden, en dan vooral de Amerikaanse overheid, druk uitoefenen op de deelnemende bedrijven voor het leveren van goede, betrouwbare software.

De initiatiefnemers hopen dat andere bedrijven zich aansluiten bij SAFECode. Ze zeggen in gesprek te zijn met onder meer Oracle en IBM. Bedrijven betalen een lidmaatschap van 50.000 Amerikaanse dollar. Dus hoe meer leden zich aansluiten hoe groter het bedrag is dat SAFECode kan besteden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Eén reactie op “ICT-bedrijven lanceren nieuw beveiligings-initiatief”

    1. Djuro Dragojevic schreef:
      24 oktober 2007 om 09:10

      Prima initiatief dat er een collectief komt, aangestuurd door de industrie, dat gezamenlijk aan securitystandaarden gaat werken. Kijk ook eens naar het Jericho-initiatief. Dit wordt ook aangestuurd door de industrie en securityvendors.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Ransomware data opslag
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Even niet

    ai
    ActueelData & AI

    Kort: Adviesraad voor NDS, contractbreuk VMware, ook Cloudflare gehackt (en meer)

    Google Big Tech
    ActueelGovernance & Privacy

    Google hoeft Chrome niet te verkopen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    SAP investeert miljarden in digitale soevereiniteit EU

    veilig security
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Liever veilig dan goedkoop, Trump boos op Big Tech, onkraakbare quantumversleuteling (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs