Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft en Mozilla ruziën over toekomst JavaScript

05 november 2007 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoftMozilla

Mozilla en Microsoft zijn het niet eens over de toekomst van JavaScript. Beide bedrijven beschuldigen de andere ervan dat hun plannen “het internet zullen breken”.

Beide bedrijven hebben een eigen versie van de veelgebruikte programmeertaal. Mozilla helpt met de ontwikkeling van ECMAScript, terwijl Microsoft zijn eigen JScript heeft. De ruzie is vooral tussen twee personen; Mozilla's Chief Technology Officer Brendan Eich – de bedenker van JavaScript – en Microsofts Internet Explorer-platform architect Chris Wilson. De twee discussiëren met elkaar via hun weblogs.

De ruzie begon toen Wilson voorstelde om de volgende versie van ECMAScript (versie 4) niet meer JavaScript te noemen omdat het teveel verschilde van versie 3. Wilson stelde voor om een geheel nieuwe programmeertaal te ontwikkelen. Volgens Wilson zou het voor de ontwikkeling van het internet beter zijn wanneer er een gehele nieuwe taal van de grond af wordt ontwikkeld.

Wilson schrijft op zijn IEBlog dat Microsoft contact heeft gezocht met het comité dat de ontwikkeling van ECMAScript overziet. Het comité negeerde echter Microsofts argumenten voor een nieuwe taal. Hierdoor is de ontwikkeling van ES4 ontaard in een "Ja/Nee"-discussie. Wilson vindt het jammer dat een kritisch mening over ES4 wordt overschreeuwd door voorstanders van de achterhaalde programmeertaal.

De opmerkingen van Wilson schoten Eich in het verkeerde keelgat. Volgens Eich verspreidt Wilson leugens. Eich schrijft op zijn weblog dat het comité ES4 in alle openheid heeft ontwikkeld. Microsoft had dus alle gelegenheid om tijdens de ontwikkeling mee te denken en met opbouwende kritiek te komen. Microsoft was echter stil en begon pas te klagen toen ES4 al zo goed als klaar was. Eich beschuldigt Microsoft er ook van dat het de ontwikkeling van jScript stagneerde op het moment dat de softwaregigant de browsermarkt domineerde. Eich wil niet dat Microsoft ook de ontwikkeling van ES4 kan tegenhouden.

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs