Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Massale Nederlandstalige spamgolf gaande

27 november 2007 - 08:33ActueelSecurity & AwarenessKaspersky Lab
Redactie Computable/PCM
Redactie Computable/PCM

Kaspersky Lab waarschuwt voor een grote spamgolf die momenteel over Nederland heen komt. Het gaat om twee verschillende e-mails die deze week ongeveer gelijktijdig zijn verstuurd en die allebei Nederlandstalig zijn.

Er gaat op dit moment een grootschalige spamgolf over Nederland, waarschuwt Kaspersky Lab. Volgens de leverancier van beveiligingssoftware gaat de eerste e-mail over een vrouw genaamd Polina die op zoek is naar een vaste vriend. De tweede e-mail gaat over radioactieve besmetting in Amsterdam, die een paar weken geleden ook al de ronde deed. Beide e-mails bevatten een link naar een geocities.com pagina, waar de e-mailplaatjes zouden staan.

Bij het bezoek van de pagina wordt de gebruiker gevraagd om een plug-in te installeren om de foto’s te kunnen bekijken. Deze plug-in is echter spyware, een programma dat op de achtergrond computers scant op persoonsgegevens zoals wachtwoorden en creditcardnummers.

"Het gaat om (bijna) exact dezelfde spam-mails als die twee weken geleden werden verstuurd, maar er is nu sprake van een veel grootschaligere aanpak," aldus Roel Schouwenberg van Kaspersky Lab. "Deze hernieuwde aanval past in het patroon van de afgelopen twee weken, waarbij er uitzonderlijk veel kwaadaardige e-mails in het Nederlands werden verstuurd. Mensen zullen dus ook beter op moeten letten bij Nederlandstalige berichten."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Spam viert dertigste verjaardag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs