Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Opnieuw meer servers verkocht in Europa

28 november 2007 - 11:47ActueelCloud & Infrastructuur

Het afgelopen kwartaal werden in de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika (EMEA) meer servers verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Virtualisatie heeft minder impact op de verkoop dan verwacht.

Het aantal verkochte servers in de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika (EMEA) groeide het afgelopen kwartaal met 12,8 procent vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar. De omzet uit serversverkopen steeg met 5,9 procent. In totaal bedroeg deze omzet het afgelopen kwartaal 4,13 miljard dollar (ongeveer 2,8 miljard euro). In totaal werden er 645.000 servers verscheept in de EMEA-regio. De blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau Gartner.

"De vraag naar servers bleef goed. In de vraag was niets te zien van de instabiliteit van de financiële markten het afgelopen kwartaal", zegt Samina Malik, analist bij Gartner. In de EMEA-regio kwam de groei vooral door de verkoop van x86-servers en Unix-servers met zowel RISC of Itanium-processoren. Servers van HP werden het meeste verkocht.

Wereldwijd

In EMEA werden procentueel meer servers verkocht dan wereldwijd. Wereldwijd groeide het aantal verkochte servers met 8,7 procent naar 2,2 miljoen servers. De wereldwijde omzet uit serververkopen was 13,4 miljard dollar. Dat is een stijging van 2,6 procent vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar. Virtualisatie heeft minder impact op de verkoop van servers dan de vraag uit opkomende markten en een groeiende vraag naar meer opslag.

IBM is nog altijd de grootste als gekeken wordt naar de omzet uit serververkopen, maar zag de omzet dalen met 8 procent het afgelopen kwartaal. Het marktaandeel van IBM daalde met 2 procent. Desondanks heeft Big Blue nog altijd het grootste marktaandeel met 30,1 procent. HP, tweede op de lijst, deed het beter en zag de omzet groeien met 13,9 procent. Het bedrijf leverde ook de meeste servers het afgelopen kwartaal.

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs