Acer, de nummer vier pc-maker ter wereld, wordt hoofdsponsor van de Olympische Spelen. De fabrikant uit Taipei kondigt op 6 december een overeenkomst van vier jaar aan. Tijdens een persconferentie in de Engelse hoofdstad zijn 250 Europese partners en leden van de pers, inclusief CRN Nederland, aanwezig.
Met het Olympische sponsorschap kan Acer zijn marketingactiviteiten in Noord Amerika en Europa, de grootste markten voor pc’s, intensiveren. Acer vervangt Lenovo Group op de lijst van elf zogeheten topsponsors van het Internationale Olympische Comité op 1 januari 2009, een dag nadat Lenovo’s sponsorschapovereenkomst ten einde loopt.
Gateway acquisitie
Voordat het nieuws van het Olympische sponsorschap uitlekte, de officiële aankondiging volgt later vandaag, werd er druk gespeculeerd over de reden van de bijeenkomst in Londen. Acer werd de nummer twee pc-leverancier in Europa na de acquisitie van Gateway voor 170 miljoen dollar en de daarbij horende optie in Packard Bell afgelopen oktober.