Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ICT’er wordt onderbetaald

06 december 2007 - 08:47ActueelCarrière
Rian van Heur
Rian van Heur

Een groot deel van de ict’ers denkt dat hij minder verdient dan hij waard is. Vooral ict’ers met een mbo-opleiding denken dat ze meer zouden moeten verdienen.

Veertig procent van de ict’ers verdient minder dan hij waard is. Vooral ict’ers met een mbo-opleiding denken dat ze minder krijgen dan dat ze verdienen. Slecht dertien procent van de ict’ers denkt meer te verdienen dan dat ze waard zijn. Het gaat dan vooral om gedetacheerden. Dit blijkt uit cijfers van iSense Staffing. Het detacherings- en wervingsbureau deed het onderzoek onder 300 Nederlandse ict’ers.

Het gemiddelde salaris van de 300 ondervraagde ict’ers was 3870 euro. iSense vindt het opvallend dat ict’ers waarvan de hoogst genoten opleiding de havo is meer verdienen dan een ict’er die een vwo-diploma heeft. Ict’ers met een hbo-opleiding verdienen slechts 215 euro meer dan ict’ers die alleen een havo-diploma hebben.

Salarisstijging

Een groot deel van de ict’ers denkt ook in salaris te stijgen. Hoe hoger de opleiding, hoe hoger het respondenten dat verwacht te stijgen in salaris. Voorals ict’ers die werken bij eindklanten verwachten een stijging. Gedetacheerde medewerkers verwachten over het algemeen geen stijging. Vooral jonge ict’ers in de leeftijd van 18 tot 25 jaar verwachten een salarisstijging. Ict’ers van 46 jaar en ouder verwachten minder hard te stijgen dan de ict’ers in andere leeftijdsgroepen.

Ervaring is de meest genoemde reden voor de stijging in salaris. Ook denkt ongeveer 15 procent van de ict’ers dat de krapte in de arbeidsmarkt ervoor zorgt dat ze in salaris omhoog zullen gaan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Meer geld
    ActueelCarrière

    Salaris Europese ICT-manager hoger dan in VS

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Salaris van ict-manager stijgt

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Hoogste salaris met CISSP-ISSAP-certificaat

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Tekort ict’ers leidt niet tot hoger jaarsalaris

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vrouwelijke it-managers verdienen meer dan de mannen

    12 reacties op “ICT’er wordt onderbetaald”

    Nieuwere reacties »
    1. khantal schreef:
      6 december 2007 om 11:33

      Vooral de passage: Ict’ers met een hbo-opleiding verdienen slechts 215 euro meer dan ict’ers die alleen een havo-diploma hebben, bevestigd wat de meeste werknemers in dit land al weten.

      Een (technische) opleiding word over het algemeen niet gewaardeerd.

      Login om te reageren
    2. Piet Bentvelzen schreef:
      6 december 2007 om 11:41

      3870 euro is voor iemand met bijvoorbeeld MCSE inderdaad onderbetaald, die verdient bij ons toch veel meer.

      Login om te reageren
    3. Cees schreef:
      6 december 2007 om 11:48

      Ik geloof er geen barst van dat die ondervraagde personen gemiddeld, let wel GEMIDDELD 3870 Euro verdienen.
      De meeste vakgenoten die ik ken (testers, in de leefttijd tussen 30 en 40 gedetacheerd en niet gedetacheerd) zitten hier ver onder, eventuele lease auto niet meegerekend.
      Ook in de salaris onderzoeken van De Breed wordt een gemiddelde van 3870 niet gehaald. Volgens mij zitten veel vakgenoten elkaar op te jutten door schromelijk te overdrijven.
      Inderdaad: iedereen “DENKT” meer waard te zijn, dan men krijgt. Zelfkennis en inzicht is ook een vak.
      Overigens, wat is nu een steekproef van maar 300 ondervragingen??
      En wie zaten er in die steekproef. Wat was het profiel van de ondervraagden?

      Login om te reageren
    4. Jeroen schreef:
      6 december 2007 om 12:41

      Een onderzoek van een niveau dat de Telegraaf niet eens zou halen. Inclusief een misleidende kop. Kom op Computable, laat je adverteerders niet je content dirigeren!

      Login om te reageren
    5. johan schreef:
      6 december 2007 om 14:00

      Ik ben het met Cees eens dat het gemiddelde salaris een STUK lager ligt dan 3870.
      en dat er een onderzoek is geweest onder een aantal mensen wat totaal niet te verglijken is met de doorsnee ICT-er

      Login om te reageren
    6. Dick schreef:
      6 december 2007 om 14:09

      Ik hgeb zo mijn twijfels over de kwaliteit van het onderzoek. Ik heb zef meegedaan aan hun actie “verdien jij wat je waard bent” waarin zij op basis van je CV een indicatie gaven van het salaris dat daar volgens hen bij hoort. Het toegestuurde resultaat was volstrekt onzinnig, ruim 1000 euro lager dan ik momenteel verdien (en wat redelijk marktconform is)…

      Login om te reageren
    7. Twan Humus schreef:
      6 december 2007 om 18:14

      Ik ben ook met Cees eens. De wens is de vader van de gedachte. Ik weet niet wat weinig is maar 8514 gulden verdienen is best veel geld! Dat zijn managers salarissen…Zulke verhalen stimuleren cowboys en jobhoppers om wederom de markt te verzieken en te laten instorten. Werkgevers die erin trappen hebben niks geleerd van de vorige recessie!

      Login om te reageren
    8. andy schreef:
      6 december 2007 om 21:37

      Wel ik zit tussen ICT mensen met zeer hoog niveau (allemaal consultants in BE) waarvoor eindklanten tussen de 900 en 1800 euro per dag betalen. Het opleidingsniveau komt van universitair tot gewoon secundair onderwijs tot 18jaar. Deze mensen verdienen tussen 3.000 en 5.000 euro bruto dus marktconform. Echter zijn er verschillende van dezelfde leeftijd met het zelfde technisch niveau die aan dezelfde prijzen bij eindklanten werken en toch er een loonkloof van 1.500 euro is.
      Je prijs is niet wat je waard bent maar wat een ander denkt dat je waard bent en de prijs die ze bereid zijn hiervoor te betalen. Dus maw hoe je jezelf & je product kan verkopen.

      Login om te reageren
    9. Jan schreef:
      6 december 2007 om 21:39

      Ik verbaas me over de stelling van Piet dat een MCSE-er minimaal 3870 moet verdienen. Zelf heb ik jaren geleden ooit het NT4.0 traject gedaan en ben het voor de gein al 2x ge-upgrade-t om de titel te behouden. Gebruik het in de praktijk niet maar het niveau van de tentamens is zo simpel dat ik me niet kan voorstellen dat dit als een onmogelijke taak wordt gezien of als flinke carriere stijger.

      Login om te reageren
    10. Floris schreef:
      6 december 2007 om 22:36

      Wat een bedragen, en dan ook nog excl. lease-auto …
      ’t Is maar wat de gek ervoor geeft, zal ik maar zeggen. Trouwens, wanneer komt die IT-cao er nu eens? Ik hoor hier al jaren geruchten over, maar bij mijn weten is er nog steeds NIETS geregeld, behalve dan jouw eigen collectieve bedrijfs-cao.
      NB: Kijk eens op http://www.loonwijzer.nl/main/salarischeck of IT’ers er werkelijk zo bekaaid afkomen.

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs