Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ict-STER leidt niet tot meer vrouwen in ICT

14 december 2007 - 08:38ActueelCarrière
Rian van Heur
Rian van Heur

Het ESF-Equal-project Ict-STER dat meisjes en vrouwen moet interesseren voor een baan in de ict loopt na 2,5 jaar ten einde. In die tijd zijn er niet meer vrouwen in de ict gaan werken, maar is er zeker bewustwording gecreëerd bij bedrijven.

Het project Ict-STER heeft niet meteen gezorgd voor een enorme toestroom van meisjes en vrouwen in de ict-sector, maar heeft aan bedrijven voorbeelden laten zien hoe zij de instroom van vrouwen in de ict kunnen vergroten. Dat bleek tijdens de slotconferentie van ict-STER. Het project loopt op 31 december ten einde. "Maar het is niet het einde. Het is een begin van een platform", aldus Antoinette Taillie, vanuit de VHTO projectmanager van Ict-STER.

Ict-STER heeft tweeënhalf jaar gedraaid. In deze periode zijn er vanuit de vijftien partners allerlei initiatieven gestart om het imago van ict bij meisjes te verbeteren. Het einde van het programma betekent voor de betrokkenen niet het einde van de acties. "De pilots die gestart zijn, zijn nu officieel in de organisatie gebracht. Een voorbeeld is het mentorprogramma van Fontys Hogescholen, waarbij meisjes die het keuzevak informatica kiezen een ict-studente krijgen toegewezen. Dit maakt nu deel uit van de standaard pr-activiteiten van Fontys", zegt Miranda Valkenburg, hoofd communicatie van het HBO-i.

Persoonlijk

De kracht van het project Ict-STER zat volgens de betrokkenen vooral in het persoonlijke. "Eén op éen de meisjes benaderen is de kracht van het programma. Het is het effect van een steen in de vijver", aldus Valkenburg. Het programma zorgt voor bewustwording. Het Europese potje met geld mag dan wel op zijn, maar dat maakt niet uit. "Meisjes voor ict interesseren is onderdeel van het handelen geworden", aldus Taillie.

Momenteel is 10 procent van de ict-werknemers vrouw. Dat moet vanzelfsprekend omhoog, vinden Taillie en Valkenburg. Valkenburg denkt dat een verdeling van 50/50 gezond is. "Ik hoop dat ik dat nog mag meemaken." Taillie vindt dat er snel naar een derde gestreefd moet worden. "Dat is de kritische massa. Laten we hiernaar streven binnen nu en vijf jaar."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Vrouwen in ict
    ActueelCarrière

    ICT wordt aantrekkelijker voor vrouwen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Imago en cultuur oorzaak tekort aan ICT-vrouwen

    Vrouwen in ict
    ActueelCarrière

    Vrouwen voelen zich gediscrimineerd in ict

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Vrouwen verdeeld over werkomstandigheden ict

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Scholier kiest minder vaak voor ICT-studie

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ‘Meisjes hebben ICT-rolmodellen nodig’

    Eén reactie op “Ict-STER leidt niet tot meer vrouwen in ICT”

    1. James schreef:
      21 juli 2008 om 23:25

      Waarom al die moeite? Je kunt wel je best doen om meisjes interesse in ict door de strot te rammen, maar het is toch niet belangrijk? En “een 50/50 verdeling” is niet gezond. Gezond zou zijn als vrouwen die geintereseerd zijn in ict ook in de ict zouden gaan werken. Belangrijk is om te weten dat de mensen die het doen, het ook graag doen. Je kunt mensen niet intereseren, je kunt geintereseerden enthousiast maken, of verborgen interesses naarboven halen. Maar iemand een interesse aanpraten zal alleen maar resulteren in een bittere conclusie dat het ze eigenlijk helemaal niet intereseert.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs