Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Dollars

Meeste spam gaat over aandelen

18 december 2007 - 09:48ActueelSecurity & Awareness
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

In 2007 hadden de meeste zenders van ongevraagde spamberichten goedkope aandelen in de aanbieding. Er was dit jaar minder phishing-spam. Cyberaanvallen die gericht zijn op financieel gewin worden echter steeds geraffineerder.

Zogeheten ‘penny stocks’, aandelen van minder dan vijf dollar, waren in 2007 het meest populaire spamonderwerp. Drugs staan op de tweede plaats, gevolgd door pornografie. Namaakhorloges staan op een verrassende vierde plaats. Dat zegt BitDefender, leverancier van beveiligingsoplossingen. BitDefender voorspelt voor 2008 "een golf van politieke spam, mede doordat de presidentsverkiezing in de Verenigde Staten steeds dichterbij komen."

In de malware-top 10 over 2007 staat Trojan.Peed bovenaan, beter bekend als de Storm Worm of Nuwar Worm. Deze malware is goed voor 33,94 procent van alle malware die BitDefender in 2007 opspoorde. In de categorie virussen was Sality.M de meest onderschatte bedreiging van het jaar. Dit is een gevaarlijk, polymorf virus dat zich via e-mail en andere wegen verspreidt.  Volgens Bitdefender was phishing-spam in 2007 minder prominent aanwezig, maar werd het wel een stuk gevaarlijker.

Man-in-the-browser

De gevaarlijkste financiële cyberaanvallen zijn momenteel zogeheten man-in-the-browser-aanvallen. Mikko Hyppönen, hoofd beveiligingsonderzoek bij F-Secure, een Finse leverancier van antivirussoftware zie hierover eerder in Computable: "Dit is een heel groot probleem. De gebruiker kan zes weken geleden tijdens het websurfen geïnfecteerd zijn geraakt. Hij of zij gebruikt het juiste webadres, de verbinding is SSL beveiligd en het certificaat van de bank is correct."

Bij man-in-the-browser-aanvallen komt een trojan bijvoorbeeld in actie zodra een gebruiker bij zijn bank heeft ingelogd. Hyppönen: "Dan verschijnt er een popup in de lokale taal, waarin om confirmatie van de gebruikersinformatie wordt gevraagd."

Een andere techniek is nog moeilijker te ontdekken. Daarbij worden transacties aangepast zonder dat de gebruiker dat op zijn scherm ziet. Het Trojaanse paard voegt bijvoorbeeld een overschrijving toe, maar verhindert dat deze zichtbaar wordt voor de gebruiker.

Meer over

E-mailmanagementPhishing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Spam viert dertigste verjaardag

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs