Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Data opslaan is zilver, terughalen is goud

03 januari 2008 - 14:43ChannelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Veel bedrijven, waaronder mkb, plannen maar één onderdeel van systeem- en gegevensbescherming: back-up. Er wordt nauwelijks nagedacht over het weer terughalen van die gegevens en systemen als het inderdaad een keer fout gaat. Maar wat is het punt van een goede back-up als je deze data en systemen niet snel, eenvoudig en volledig kunt terughalen? Het proces heet niet voor niets ‘back-up en restore’.

In dit geval is half werk helemaal niets waard. In geval van een calamiteit kampen bedrijven zonder herstelstrategie alsnog met veel downtime.

In de afgelopen jaren is het verantwoordelijkheidsbesef gegroeid. Iedereen die met systeem downtime te maken heeft gehad weet dat niet toegankelijke data waardeloos, frustrerend en schadelijk is. En dan is er nog niets gezegd over de tijd en geld die het kost. Volgens Gartner gaan twee van de vijf bedrijven die te maken hebben met dataverlies als gevolg van een calamiteit binnen vijf jaar failliet. Bedrijven en hun werknemers, vooral de mobiele flexwerkers, zijn zelf verantwoordelijk voor het correct opslaan van gegevens en systemen, zowel lokaal als op een netwerk. Dit zou in een bedrijfsbeleid moeten staan.

Daarnaast is het nodig om prioriteiten te stellen. Niet alle data en systemen zijn even belangrijk. Wat hebt u liever: alle klantgegevens tijdelijk offline of marketingdocumentatie? Het opzetten van een back-up- en herstelstrategie met automatische taken is de beste manier om kritieke systemen en gegevens transparant en regelmatig op te slaan.

Als er al een recovery-strategie is, dan ontbreekt vaak de aandacht voor verschillende soorten hardware of virtuele omgevingen. Men is te kortzichtig, als je uitgaat van één systeem of omgeving dat binnen een bedrijf wordt gebruikt. Systemen en data zijn naar diverse afzonderlijke hardware en verschillende fysieke en virtuele systemen te herstellen. Door dit in te voeren, verbeter je de flexibiliteit en efficiëntie van het recovery-proces aanzienlijk.

Opslaan van gegevens is onvermijdelijk. Voor een doordacht back-upproces in combinatie met efficiënte herstelmogelijkheid is het noodzakelijk om een goed plan te hebben in het geval van een calamiteit. Pas dan hebt u uw gegevens snel weer binnen handbereik.

Laurent Dedenis
Managing director bij Acronis

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Ziekenhuizen ruziën met Chipsoft, Acer presenteert jubileumlaptops (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Besi houdt Amerikaanse kopers voorlopig op afstand

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Governance & Privacy

    Hoe realiseer ik een soevereine informatiehuishouding?

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs