Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Atos Origin poogt sociale onrust te sussen

14 januari 2008 - 11:02ActueelInnovatie & TransformatieAtos

Omdat de vakbondsgrieven bij Atos Orgin België breed werden uitgemeten in de pers, wil het bedrijf nu de gesprekken met de vakbonden hervatten.

Het ontslag van een werknemer was aanleiding tot pamflettenacties van de vakbonden bij Atos Origin België. Volgens de bonden zou het bedrijf "schieten op de pianist", aangezien de ontslagen man zelf eenl afgevaardigde was en hij een aantal "sociale wantoestanden" had aangeklaagd bij de firma. In de pamfletten en persberichten trokken de vakbonden van leer tegen het ontslag, tegen het werkklimaat bij Atos Origin en tegen misgelopen sociale onderhandelingen.

Atos Origin beperkte zich eerst tot karige commentaar, "om niet in te gaan op de polemiek die de bonden starten". Nadat de grieven van de bonden voluit in de pers waren verschenen en na druk overleg met het Franse hoofdkwartier, wilden de Belgische verantwoordelijken uiteindelijk toch duidelijk stelling innemen.

Over het ontslag van de werknemer herhaalt het bedrijf het verhaal van "een discrepantie tussen de ambities van een persoon en de perspectieven die we kunnen bieden". Wat het werkklimaat betreft, onderstreept Atos Origin dat het bedrijf flexibiliteit vraagt van werknemers in het belang van de klant. Voor die aangepaste werkvoorwaarden "wordt ons personeel vergoed conform de arbeidsovereenkomsten en praktijken in de ict-sector", aldus het statement.

Wat de problemen rond het sociale overleg betreft, stelt Atos Origin dat "een akkoord in de jongste ronde van deze onderhandelingen jammer genoeg in het gedrang is gebracht omdat onvoorziene en volstrekt nieuwe agendapunten opgedoken zijn. We zijn uiteraard bereid om onze besprekingen met de vakbonden te hervatten."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort nieuws: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs