Voor resellers zijn peripherals een noodzakelijk kwaad. Zij zijn nodig, maar dragen weinig bij aan de ‘bottom line’. Voorvechters van een beter milieu delen die mening. Beiden vergissen zich hierin. Wanneer randapparatuur voldoet aan de eisen van maatschappelijk verantwoord ondernemen, kunnen zij wel degelijk zorgen voor betere resultaten bij resellers én een schoner milieu.
‘Een beter milieu begint bij jezelf’. Onder dit motto werden burgers en bedrijven in de jaren zeventig aangespoord verantwoord om te springen met energie. De documentaire ‘An incovenient truth’ van Al Gore heeft aangetoond dat het niet voldoende is om alleen naar het individuele gedrag te kijken. Het vraagt om een gemeenschappelijke inzet van ondernemers, medewerkers, klanten én partners.
Anno 2008 is milieubewustzijn synoniem aan maatschappelijke verantwoordelijkheid. Wet- en regelgeving vereist bovendien dat dit aantoonbaar is. Bijvoorbeeld doordat leveranciers zich certificeren met de nieuwste ISO 14001-norm voor milieumanagement. Natuurlijk moeten de ethische en sociale aspecten van zakelijke beslissingen altijd in balans zijn met de winst van de onderneming.
Daarom vragen steeds meer leveranciers en klanten ook van hun partners dat zij milieubewust werken. In de specificaties voor aanbestedingen staan tegenwoordig ook milieueisen en criteria voor het MVO-beleid opgesteld. Voor resellers liggen hier kansen, ook op het gebied van peripherals.
Het is voor resellers economisch interessant om sociaal verantwoordelijk te zijn. Onder de streep zorgt dit voor lagere kosten. Van de andere kant draagt klanttevredenheid bij aan hogere verkoopcijfers. Zodoende brengen leveranciers, klanten én resellers samen hun bijdrage aan een betere wereld op een steeds hoger niveau.
Wilco van Bezooijen
Sales director indirect bij Nashuatec Nederland