In Nederland is stroomvoorziening zelden een probleem. Dat maakt de verkoop van ups’en aan consumenten en mkb vrij lastig, weet Philippe Lehouck, sales manager Benelux bij Tripp Lite. Toch ziet hij de ups-wereld in een stroomversnelling terecht komen. Hij sprak met CRN Nederland over hoe Tripp Lite ervoor staat.
Zijn optimisme over het ups-segment wordt door marktkenners Frost & Sullivan gedeeld: volgens de onderzoekers is de Europese markt voor ups in datacentra van 114.6 miljoen euro omzet in 2005 goed voor een omzet van 263.4 miljoen euro in 2012. Kortom, een voorspelde ruime verdubbeling van ups’en in datacenters tot aan 2012 in Europa.
Duidelijk bindt het Amerikaanse bedrijf de concurrentiestrijd aan met APC-MGE. Naar eigen zeggen is Tripp Lite er klaar voor. Zo wordt het voor resellers mogelijk gemaakt om ook online te bestellen bij Total Power Protection – de Nederlandse distributeur – en aanzienlijke kortingen te krijgen op demo-units. "Met een SMX1500LCD kun je bijvoorbeeld de stroomfluctuaties op het electriciteitsnet zichtbaar maken voor de gebruiker. Die hebben een aanzienlijke impact op de levensduur van apparaten." Verder moeten eenvoudigweg betere prijzen en marges meer resellers voor Tripp Lite doen kiezen. Lehouck zegt voldoende op de hoogte van de prijszetting bij concurrenten te zijn om substantieel gunstiger uit te komen bij vergelijkingen.
Lehouck is ook vrij trots op Tripp Lite’s status bij Cisco. "We zijn Technology Development Partner van Cisco. Dit wil zeggen dat Cisco onze UPS Management Software gecertificeerd heeft als zijnde compatibel met hun Call Manager applicaties." Daarnaast kan Tripp Lite’s UPS Management Software ook communiceren met de meeste ups’en van andere merken.
Hij stelt resellers gerust dat voorraad voor dit Amerikaanse bedrijf in Europa geen probleem is. "We hebben voorraad voor heel EMEA in Rotterdam." De propositie van Tripp Lite is vooral gericht op noodstroomvoorziening in het mkb en de corporate sector. "Minder op retail, hoewel we met de SMX1000LCD een toestel hebben dat ook in dit kanaal de UPS-verkopen kan doen stijgen."