Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Steeds minder spam vanuit Nederland

11 februari 2008 - 09:283 minuten leestijdActueelSecurity & Awareness

Sophos, leverancier van IT Security & Control, publiceert zijn ‘dirty dozen’ van spamproducerende landen voor het vierde kwartaal van 2007.

In vergelijking met het eerste kwartaal van 2007, daalt Nederland van een 23ste (1,0 %) naar een 29ste plaats (0,7 %). België daalt van een 48ste plaats (0.2%) naar een 62ste plaats (0,1%).

Opmars in Rusland
Experts bij SophosLabs scanden alle spamberichten die zij ontvingen in hun wereldwijde netwerk van ‘spam-detecties’. Uit deze analyse een drastische toename van het aandeel in de wereldwijde spamproductie dat van op verdachte Russische computers wordt verzonden. Het land rukt op naar de tweede plaats (8,3 percent van alle spam), omgerekend gemiddeld één op de twaalf junk mails in uw inbox. Ruslands opmars wordt weerspiegeld naar het aandeel qua regio. Daar blijkt dat Azië en Europa de koppositie van Noord-Amerika hebben overgenomen.

"Rusland en de Amerikaanse continenten zijn samen verantwoordelijk voor bijna de helft van alle spam, Rusland produceert nu al twee keer zoveel spam als China. Het spam landschap laat hiermee een duidelijke verschuiving zien." aldus Marnix van Meer, director Sophos Benelux. "Het maakt duidelijk dat in deze regio’s veel computers onvoldoende beschermd zijn tegen hackers die deze computers dan ook veelvuldig misbruiken."

Tussen oktober en december 2007 gaven de Verenigde Staten beduidend meer spam door dan welk ander land ook ter wereld en dat is een gevolg van het aantal computers dat van op afstand door hackers is overgenomen. Hun leeuwenaandeel van 21 percent van alle spam betekent dat één op vijf van alle spamberichten in de wereld afkomstig is van gecompromitteerde computers uit de Verenigde Staten.

De top twaalf van spam versturende landen ziet er als volgt uit (oktober – december 2007):

1. Amerika: 21.3%
2. Rusland: 8.3%
3. China (incl. Hong Kong): 4.2%
4. Brazilië: 4.0%
5. Zuid-Korea: 3.9%
6. Turkije: 3.8%
7. Italië: 3.5%
8. Polen: 3.4%
9. Duitsland: 3.2%
10= Spanje: 3.1%
10= Mexico: 3.1%
12. UK: 2.5%

29. Nederland: 0.7%
62. België: 0.1%
90. Luxemburg: 0.0%

Spam per continent (oktober – december 2007):

1. Azië: 32.1%
2. Europa: 27.1%
3. Noord-Amerika: 26.5%
4. Zuid-Amerika: 12.5%
5. Afrika: 1.1%

Noord-Amerika als continent is er wel in geslaagd zijn aandeel in de spamproductie terug te brengen van 32,3 naar 26,5 percent. Het zakt daarmee van de eerste naar de derde plaats en laat de kopposities over aan Azië, gevolgd door Europa.

MP3 Pump-and-Dump spam
Het gebruik van spam om aandelenkoersen kunstmatig op te drijven is een toenemende trend in het spamgebeuren. In oktober 2007 stonden we echter voor één van de zonderlingste acties ooit, toen een pump-and-dump campagne gebruik maakte van MP3-bestanden in een poging om aandelenprijzen te beïnvloeden. In de hoop om zo voorbij de bestaande spamfilters te komen, voegden de cybercriminelen aan hun berichten veronderstelde muziekbestanden toe van sterren zoals Elvis Presley, Fergie en Carrie Underwood. In realiteit bevatten de bestanden echter een monotone stem die mensen ertoe wou aanzetten om aandelen te kopen in een onbekende onderneming.

"Bij spam strijden we nog steeds tegen de 3 G’s die staan voor Geld, Genot en Geloof. Geld is de grootse en machtigste factor, waarbij Genot vaak de click- en koopprikkel is. Ook Geloof of politiek speelt een rol, maar vaak wat meer regionaal." vervolgt Marnix van Meer, director Sophos Benelux. "De lange arm van overheid en providers verliest het bij het handje drukken keer op keer van de spammers. Helaas zijn de spamcampagnes proactiever dan het beleid van de overheid, provider en gebruikers en is er nog een lange weg te gaan."

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Verhoogd risico op cyberaanvallen Winterspelen, Siemens vult Xcelerator-platform (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    NLdigital waarschuwt Kamer: beoordeel cloudrisico’s zonder simplificaties

    Innovatie & Transformatie

    Kustwacht kan kritieke datakabels niet beschermen

    Security & Awareness

    Monitoring dreigingen, crisisoefeningen en ketenbeveiliging schieten tekort

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    ai cyclotron
    Onderwijs

    Kort: Topicus en Visma Circle pakken studentdossiers aan, overnames Novico een VDL (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs