Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hoge verwachtingen van conferentie VMworld

25 februari 2008 - 08:45ActueelCloud & InfrastructuurVMware
Diederik Toet
Diederik Toet

Deze week organiseert VMware in het Zuid-Franse Cannes de gebruikers en partnerconferentie VMworld Europe 2008. Viktor van den Berg van de Nederlandse VMware User Group (VMUG) heeft hoge verwachtingen van de bijeenkomst. Een voorbeschouwing.

Voor de eerst keer organiseert VMware een volwaardige Europese tegenhanger van de Amerikaanse gebruikersconferentie VMworld. In het pittoreske Cannes strijken deze week zo’n 4500 mensen neer voor VMworld Europe 2008. De bijeenkomst bestaat uit een partnerdag en drie gebruikersdagen en wordt voornamelijk bezocht door ict-professionals die gebruikmaken van de verschillende softwarepakketten van de virtualisatiereus.

Onder de deelnemers bevinden zich enkele leden van de Nederlandse VMware User Group (VMUG), waarvan Viktor van den Berg de beheerder is. Van den Berg verwacht dat op de conferentie een paar spraakmakende producten worden gepresenteerd. Zo lijkt de lifecyclemangement tool, die voorkomt uit de acquisitie van Dunes in september 2007, hem interessant. Eerder werd al bekend dat het bedrijf in Cannes ook een samenwerking aankondigt met enkele grote leveranciers van beveiligingssoftware.

Concurrentie

Maar bovenal verwacht Van den Berg VMware’s antwoord op de toenemende concurrentie op de virtualisatiemarkt. Het bedrijf is nog de belangrijkste speler op die markt, maar tegenwoordig dienen leveranciers als Citrix zich steeds meer als geduchte concurrent aan. Dat bedrijf heeft bijvoorbeeld de Xen-serie, application delivery oplossingen die op veel vlakken vergelijkbaar zijn met die van VMware.

VMworld Europe 2008 is in Europa de opvolger van de Technical Solutions Exchange (TSX). Voorheen vond VMworld zelf alleen in de Verenigde Staten plaats. Van den Berg vermoedt dat de Europese versie ‘in het verlengde ligt van die in San Francisco vorig jaar’, met hier en daar een wat technischere focus.

Complexiteit

Virtualisatie is het afschermen van de complexiteit van ict-infrastructuur. Het bestaat in verschillende vormen, zoals opslag-, netwerk-, applicatie-, desktop- en servervirtualisatie. De laatste twee maken nu een snelle ontwikkeling door voor Windows en Linux. Beheerders kunnen dankzij virtualisatie het werk van verschillende computers op een enkele computer uitvoeren, waarbij de applicaties dan toch gescheiden blijven. Desktopvirtualisatie vergemakkelijkt het beheer van werkplekken. Omdat hardware efficiënter wordt ingezet, kan virtualisatie energie en bedrijfskapitaal besparen.

Meer over

NetwerkbeheerStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs