Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tips Beleid

ikoon beleid
19 april 2008 - 10:54AchtergrondGovernance & Privacy
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Hieronder vind je allerlei tips op het gebied van Beleid en regelgeving. Heb je ook tips? Stuur dan een e-mail met toelichting naar lezers@computable.nl.

Communicatie: tone at the top

Edo Roos Lindgreen
Partner
KPMG IT Advisory

Hoogleraar IT & Auditing, Universiteit van Amsterdam
"Het invoeren van nieuwe regels en richtlijnen gaat altijd gepaard met weerstand. Dat is niet meer dan logisch, want regels beperken onze vrijheid en daar zijn we aan gehecht. De weerstand zal zeker groeien als het topmanagement niet duidelijk laat merken dat de nieuwe regels belangrijk zijn en dat een snelle invoering positief gewaardeerd wordt. Tegelijk moet de leiding zich zelf ook aan de nieuwe regels houden. Een manager die zelf haar timesheet niet op tijd inlevert, kan niet van haar teamleden verwachten dat zij dat wel doen. Neem dus je verantwoordelijkheid als leidinggevende. Daden zeggen daarbij meer dan woorden."

Implementatie: snel en simpel

Edo Roos Lindgreen
Partner
KPMG IT Advisory

Hoogleraar IT & Auditing, Universiteit van Amsterdam
"Met nieuwe regels moet je zo pragmatisch mogelijk omgaan. Vaak zijn nieuwe regels niet meer dan een formalisering van de manier waarop professionele it-organisaties toch al werken. In dat geval kun je volstaan met het documenteren van je bestaande werkprocessen. Soms moet er iets extra's gebeuren. Probeer dan niet het wiel opnieuw uit te vinden, maar maak gebruik van openbare bronnen of externe deskundigen die vaker met dat bijltje hebben gehakt. Een project als de invoering van nieuwe regels is gevoelig voor uitloop en vertraging. Pak het aan als een project met een korte doorlooptijd en maak voldoende resources vrij. "

Verantwoording: wees voorbereid

Edo Roos Lindgreen
Partner
KPMG IT Advisory

Hoogleraar IT & Auditing, Universiteit van Amsterdam
"Tegenwoordig is het adagium: don't tell me, don't show me, but prove me. Soms moet je hard aantonen dat je je aan de geldende regels houdt. Wees bij het invoeren van nieuwe richtlijnen daarom voorbereid op een toetsing. It-auditors werken op basis van duidelijke normenkaders en toetsingscriteria. Vraag de it-auditor ruim van tevoren welke informatie zij nodig heeft om haar oordeel te kunnen geven en houd die informatie gedurende het jaar systematisch bij. Laat een korte pre-audit uitvoeren, dan kom je tijdens de audit niet voor onaangename verrassingen te staan. En houd gedurende de audit steeds contact met de auditor."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    inhaalrace behind the curve
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Euro-tech steunt DSA, ciso’s behind the curve, massaclaim labhack loopt in miljoenen (en meer)

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Informatiebeveiliging in de zorg: wat houdt de NEN 7510 in?

    eigenwijs overmoed overconfidence
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: phishing nummer één wegens overmoed, klok tikt voor cio’s (en meer)

    Leeftijdsverificatie
    ActueelGovernance & Privacy

    Bluesky kan kosten strenge leeftijdscontrole niet dragen

    ActueelSecurity & Awareness

    Anti-phishingtraining sorteert nauwelijks effect

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs