Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Toshiba presenteert harde schijf met valsensor en biometrische authenticatie

06 mei 2008 - 10:39ActueelWerkplek & BeheerToshiba

Toshiba Information Systems Benelux, leverancier van portable computers en toebehoren, breidt zijn serie 2,5-inch opslagoplossingen uit met een nieuwe, extra robuuste externe USB 2.0-harde schijf.

Deze SecuRed, bedoeld voor zowel zakelijke gebruikers als consumenten, beschikt over een 200 GB ingebouwde schijf die beschermd is met een valsensor en een spatwaterdichte behuizing. Uitgerust met een vingerafdruklezer, wachtwoordbeveiliging en harde-schijfencryptie biedt het product geavanceerde beveiligingsfuncties in een stijlvol, compact, lichtgewicht rood omhulsel. De SecuRed is in het tweede kwartaal van 2008 beschikbaar.

"Met de toenemende behoefte aan de opslag van professionele of persoonlijke gegevens worden ook draagbare back-upoplossingen steeds belangrijker," zegt Jeffrey Willis, General Manager Toshiba Information Systems Benelux. "Beveiliging is cruciaal bij het opslaan van belangrijke gegevens op externe harde schijven – vandaar dat wij er zo veel aandacht aan hebben besteed. De dataopslagcapaciteit van 200 GB in combinatie met de ultramoderne beveiligingsfuncties, ondergebracht in en stijlvol, compact, lichtgewicht apparaat, maakt de SecuRed uniek in de markt."

De nieuwe harde schijf wordt geleverd met een pakket intelligente beveiligingsfuncties. Zo beschikt de SecuRed naast een spatwaterdichte behuizing ook over een geïntegreerde valsensor. Wanneer deze sensor een vrije val, schok of trilling – in welke richting dan ook – opmerkt, haalt hij de lees/schrijfkop snel tussen de schijven vandaan om mogelijke schade te voorkomen en kostbare gegevens te beschermen. Na het incident kan de gebruiker opnieuw inloggen en alle informatie zonder problemen weer benaderen.

Behalve aan de bescherming tegen invloeden van buiten hecht Toshiba ook veel waarde aan de beveiliging van opgeslagen gegevens tegen ongeautoriseerd gebruik. Dankzij de geïntegreerde vingerafdruklezer heeft alleen degene die geautoriseerd is toegang tot de opgeslagen gegevens en bestanden. Wachtwoordauthenticatie, gebaseerd op een sterk AES 256-bit algoritme en een embedded-softwaresysteem dat harde-schijfencryptie ondersteunt, maakt bijzonder krachtige databeveiliging mogelijk.

Ter vergroting van het gebruiksgemak ondersteunt de SecuRed het draagbare besturingssysteem Nomad en de Redemption Software V2: een uitstekende back-upoplossing met een eenvoudige gebruikersinterface.

De harde schijf is geïntegreerd in een rood-zwartgekleurde behuizing met een blauw verlichte aan/uit-lichtstrip als extra blikvanger. De SecuRed is een aantrekkelijk accessoire voor iedere laptop of desktop-pc. Met zijn lengte van 13 cm, breedte van 18,5 cm en dikte van 1,9 cm neemt de schijf bovendien weinig ruimte in beslag in een draagtas of op het bureaublad.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Werkplek & Beheer

    Finalist lijft Liferay-msp Proteon Communication Builders in

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Cloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Klantcontact met ai
    Data & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Linux
    Werkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs