Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Chipmarkt groeit minder hard dan verwacht

28 mei 2008 - 09:47ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De groei van de verkoop van halfgeleiders zal in 2008 lager uitvallen dan aanvankelijk werd verwacht. De omzet zal met 4,7 procent toenemen tot 267,7 miljard dollar. Dat is fors lager dan de aanvankelijk voorspelde omzetgroei van 9,1 procent. Dat blijkt uit cijfers van brancheorganisatie World Semiconductor Trade Statistics (WSTS).

De markt voor halfgeleiders zal in 2008 minder hard groeien dan verwacht. Tot nog toe was op een groei van 9,1 procent gerekend. Maar volgens nieuwe cijfers van de World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) zal de omzet van de chipmarkt maar met 4,7 procent toenemen.  De afgenomen groei is ingezet in het vierde kwartaal van 2007. Hoewel de cijfers naar beneden zijn bijgesteld, komt de groei van de markt voor halfgeleiders als geheel nog altijd hoger uit dan in 2007, toen de omzet met 3,2 procent steeg. De brancheorganisatie voorspelt dat in 2010 de markt voor halfgeleiders zijn hoogtepunt zal bereiken. De organisatie verwacht dat in 2009 de groei van de chipmarkt op 5,8 procent uitkomt en in 2010 stijgt tot 8,8 procent.

De vraag naar halfgeleiders groeit het hardst in Azië en Australië. Het gaat zowel om producten die in die landen worden geproduceerd en vervolgens worden verscheept naar andere landen als een toename van het gebruik van producten met een chip van de lokale bevolking.

De WSTS berekent de chipmarkt aan de hand van orders voor halfgeleiders van  elektronicaproducten van pc's, digitale consumentenapparatuur, mobiele communicatieproducten en elektronica voor auto's.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Virtualisatie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chipmaker verwacht groei in sensoren en zorg

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs