Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overname Veenman door Xerox afgerond

03 juni 2008 - 06:563 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

De overname van Veenman door Xerox is op 2 juni 2008 afgerond. Met deze transactie is een bedrag gemoeid van 43 miljoen euro. Deze overname combineert het portfolio van Xerox producten en diensten met de distributiecapaciteit van Veenman in de Nederlandse markt voor het mkb.

Veenman heeft met zes vestigingen in Nederland focus op MKB klanten en verkoopt en onderhoudt document management systemen als printers, copiers en multifunctionele apparatuur. Met de overname van Veenman voor 43 miljoen euro verwacht Xerox het aantal verkopers te verdubbelen en toegang te krijgen tot meer dan 4.000 mkb-klanten.

Volgens algemeen directeur Eric Annema van Veenman is er een duidelijke win-win- situatie voor alle betrokken partijen. "Veenman blijft als een onafhankelijk bedrijf opereren, maar kan voortaan ook de kwaliteit van de Xerox-producten aanbieden", aldus Eric Annema.

In de komende maanden start Veenman met het aanbieden van het brede scala aan producten van Xerox als de printers en multifunctionele apparatuur inclusief de Phaser printer producten, de WorkCentre multifunctionele afdrukapparatuur, alsmede de hierbij behorende supplies. Xerox heeft een gefaseerd trainingsprogramma opgezet voor de medewerkers van Veenman om het Xerox productportfolio te kunnen verkopen en onderhouden.

Veenman, opgericht in 1919 en gekocht van Corporate Express, is nu een onafhankelijke dochter van Xerox. "Wij rapporteren rechtstreeks aan Xerox Europe, dat in Londen is gevestigd", verklaart Eric Annema. Het hoofdkantoor van Veenman blijft in Capelle a/d IJssel. De 318 medewerkers blijven onderdeel van Veenman.

Rogério Fangueiro, senior vice-president Office Group Xerox Europe, bevestigt dat: "Veenman heeft een reputatie opgebouwd als uiterst succesvolle en alom gewaardeerde onderneming. Als onderdeel van Xerox heeft Veenman nog meer mogelijkheden om te doen waar zij goed in is, toegevoegde waarde leveren aan
MKB klanten door middel van document management. Met het Veenman team aan boord hebben we naast ons huidige netwerk aan concessionaires en resellers, een enorm bereik om meer klanten te kunnen bedienen en onze aanwezigheid in de MKB-markt te vergroten."

Zowel de medewerkers van Veenman als de OR en de vakbonden hebben met instemming gereageerd op de overname. Vanwege de rol van Veenman in de branche is voor de overname ook toestemming gevraagd en gekregen van de Nederlandse Mededingingsauthoriteit (NMa).

Volgens algemeen directeur Eric Annema is de toegevoegde waarde van Veenman naast het marktaandeel in de MKB een van de belangrijkste redenen geweest voor Xerox om Veenman over te nemen. "Wij bieden niet alleen producten maar complete oplossingen op het gebied van document management. Dat spreekt aan en die meerwaarde kunnen we nu ook aan de Xerox-producten toevoegen".

De Amerikaanse multinational heeft in de laatste twee jaar al vijf bedrijven overgenomen, die werkzaam zijn in de sector van document management. Daarmee was een investeringsbedrag gemoeid van 1,8 miljard dollar.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs