Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kies de juiste backup-methode

14 juli 2008 - 12:11ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Computable
Redactie Computable

Het lijkt vaak lastig om de juiste backup-methode te kiezen, maar met gebruik van een paar simpele richtlijnen kan het vrij eenvoudig zijn een goede keuze te maken. Hierbij is het zeker interessant ook naar diskoplossingen te kijken, omdat het prijsverschil met tape behoorlijk terugloopt.

Allereerst is het belangrijk te kijken naar de omgeving waarin de backup-oplossing wordt ingezet: het datacenter of het kantoor. Datacenters hebben de beschikking over IT’ers met kennis van backup en recovery. Er is of wordt ontegenzeggelijk al gebruik gemaakt van tape-oplossingen en om te voldoen aan compliancy-richtlijnen vindt ook externe tapestorage plaats. De meeste datacenters worden gedreven door eisen van de business units: een eenvoudige manier om data naar tape te migreren, schaalbare prestaties om de vereiste restoretijd te halen en gegarandeerde betrouwbaarheid om backups en restores te volbrengen. Met dit in het achterhoofd zijn Virtual Tape Libraries de beste optie. Natuurlijk kan in het datacenter ook voor traditionele diskoplossingen gekozen worden, afhankelijk van welke value-added services deze bieden. Wat het belangrijkste is, is de prestaties, kosten en schaalbaarheid van iedere oplossing in ogenschouw te nemen.

In de kantooromgeving ligt de situatie iets anders. Er zijn vaak een beperkt aantal of geen IT-medewerkers die zich bezighouden met dataprotectie en het belangrijkste doel is om complexiteit zoveel mogelijk terug te dringen, zodat backups eenvoudig gemaakt kunnen worden. Dit betekent dat tape niet of in ieder geval zo min mogelijk gebruikt zou moeten worden om configuratie, management overhead en complexiteit en de kosten van mediabeheer zo ver mogelijk terug te dringen. Niet alleen in het kader van eenvoud, maar ook uit het oogpunt van kostenbesparende eigenschappen, zoals deduplicatie, zou gekeken moeten worden naar diskoplossingen.

Voor de twijfelaars die nog steeds van mening zijn dat diskgebaseerde backup-oplossingen te duur zijn, is het wellicht tijd om zich opnieuw te beraden. De laatste deduplicatietechnologieën kunnen het verschil in kosten tussen disk en tape aanmerkelijk terugdringen en de reductie van complexiteit kan direct ook reductie van beheerkosten betekenen.

Theo van Teylingen
NetApp

 

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Waterflessen en backups: wat fysieke en digitale noodpakketten gemeen hebben

    OpinieCloud & Infrastructuur

    De controleparadox: keerzijde van moderne it-infrastructuren

    Afsluitdijk Windmolenpark Noorden
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Soevereiniteit begint in het Noorden

    SkyTeam KLM
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: TCS en SkyTeam 15 jaar verder, socs reageren snel maar administreren matig (en meer)

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Groupcard-huis ingestort; Centric reddende engel?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs