Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Computable werft Nederlandse ICT’ers voor Afrika

18 juli 2008 - 07:59ActueelCarrière
Rian van Heur
Rian van Heur

Altijd al gedacht dat je met jouw kennis ook ict-problemen elders in de wereld kunt oplossen? Grijp je kans! Computable zoekt ict'ers die hun ict-kennis graag nuttig willen inzetten.

Computable zoekt ict'ers die voor een periode van drie weken in Tanzania en Kenia ict-projecten van Viafica willen opzetten en ondersteunen. Het ict-vakblad en -site werkt hiertoe samen met detacheerder IT Staffing en Stichting Viafrica.

Stichting Viafrica ondersteunt onderwijsorganisaties in Afrika bij het gebruik en beheer van ict. Dit doet zij via het programma CLASSworks. De naam staat voor Computer Learning and Sustainable Support Works. Het programma voorziet in de begeleiding van een school bij alle essentiële onderdelen van het beheer en gebruik van een computerlokaal. Samen met IT Staffing stuurt Viafrica Nederlandse ict'ers naar Afrika, die de lokale vestigingen van de stichting kunnen helpen.

IT Staffing betaalt de reis- en verblijfskosten van de ict'ers. "Wij zijn er trots op dat freelance ict-specialisten zich belangeloos willen inzetten voor een goed doel en hopen met deze actie ook anderen ict'ers enthousiast te maken." zegt Wessel van Alphen, directeur van IT Staffing.

Technische uitdagingen

Viafrica loopt bij het aanleggen van de ict-infrastructuur bij de Afrikaanse scholen regelmatig tegen technische uitdagingen aan. Vooral op het gebied van de lokale infrastructuur is er nog een aantal problemen op te lossen. Viafrica hoopt dat lezers van Computable kunnen helpen bij het formuleren en realiseren van oplossingen hiervoor. Dit zal binnenkort gebeuren via de website en het blad. Verder zullen er ict'ers worden geworven die zich in Afrika willen inzetten.

Viafrica en IT Staffing hopen door de samenwerking met Computable een grotere groep mensen te bereiken. "We zijn een zakelijk merk en dat willen we ook blijven. Het is goed om je voor een goed doel in te zetten. Computable heeft veel lezers en waarom zou je ze niet vragen of ze zich voor een goed doel in willen zetten?", zegt Alex Beishuizen, hoofdredacteur van Computable.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    TU Delft haalt computers terug uit Afrika

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Doneer geen computers, lever ICT-kennis

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Oproep: betaalbaar internet voor Afrikaanse school

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs