Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Resellers bezorgen Exact tien procent omzetgroei

24 juli 2008 - 09:16ActueelSoftware & DevelopmentExact

Exact Software zag de licentieomzet in Nederland uit het dealerkanaal met 9,3 procent groeien. Dit bevestigt de partnerloyaliteit en het partnervertrouwen, aldus het softwarebedrijf in de presentatie van de halfjaarcijfers.

Rajesh Patel, ceo van Exact Holding, maakte de cijfers bekend. De winst wereldwijd van Exact Software daalde het afgelopen halfjaar met 7,9 procent vergeleken met het eerste halfjaar van 2001. Het bedrijf maakte 17,1 miljoen euro winst. De winst daalde vooral, omdat de softwaremaker veel last heeft van de dalende dollar. Daarom stelt het bedrijf de verwachtingen voor het komende halfjaar bij. Het verwacht een organische omzetgroei 5 tot 7 procent. Eerst was de verwachting nog 7 tot 9 procent.

De omzet van het bedrijf steeg met 7,3 procent naar 130,1 miljoen euro. De omzet groeide onder andere door de verkoop van Exact Synergy. De omzetgroei van dit business process management-platform was 13 procent.

Exact kocht vorig jaar september het Canadese LongView. Dit bedrijf voegde 9,0 miljoen euro toe aan de omzet. Het bedrijf verwacht dat de omzet door Longview het komende halfjaar verder zal groeien. Als gevolg van het behoudende beleid ten aanzien van omzet toerekening is een substantieel deel van de geboekte orders nog niet als omzet genomen.

Het grootste deel van de omzet van het Delftse softwarebedrijf komt uit Nederland. De totale omzet in Nederland was 53,7 miljoen euro, een groei van 2,5 procent met eerste halfjaar van 2007. Exact zag in Nederland het aantal Exact Online-klanten groeien met 30 procent naar 6000 klanten. De verkooptrajecten in het hogere segment van het midden- en kleinbedrijf duren langer dan verwacht. In dit segment lagen de resultaten daarom onder de verwachting van het management.

In Noord- en Zuid-Amerika had het bedrijf een omzet van 30,1 miljoen euro. Een daling van 8,9 procent vergeleken met het jaar ervoor. Als er sprake was geweest van constante wisselkoersen dan was de omzet 33,9 miljoen euro geweest en was de omzet met 2,7 procent gegroeid. De licentieomzet bleef in deze regio gelijk, maar het bedrijf haalde meer omzet uit maintenance. Dit komt door vergrote aandacht voor klantenbinding en programma’s om de klant terug te winnen.

Meer over

DienstenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Project Enki bouwt ai-datacenters op zee, netwerken binnen drie jaar aan limiet (en meer)

    Software & Development

    AcICT waarschuwt voor it‑risico’s bij vernieuwing Van Brienenoordbrug

    Software & Development

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    Overheid

    GouwIT neemt contract Centric over bij Rotterdam

    Data & AI

    Ai-versie van Siri slimmer en krachtiger

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs