Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Acht redenen om de iPhone niet te gebruiken

06 augustus 2008 - 08:503 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurAppleForresterGartner
Rian van Heur
Rian van Heur

Analisten zijn sceptisch over het zakelijk gebruik van de iPhone. Onderzoeksbureaus Forrester Research en Gartner geven acht redenen waarom de smartphone niet geschikt is voor zakelijk gebruik.

1. Slechte ondersteuning voor push e-mail

De iPhone kan e-mail synchroniseren met Microsoft Exchange en IBM Lotus Notus, maar dat vereist aanpassingen aan de infrastructuur of beveiliging. Voor Lotus Notes is dat óf een aanpassing van de mailserver en de firewall óf de aanschaf en plaatsing van mobiele gateway, zoals die van Synchronica of Azaleos.

Volgens Gartner levert Apple wel ondersteuning voor Exchange ActiveSync, maar kan er maar gebruik worden gemaakt van maximaal vier van de 46 beveiligingspolicies, afhankelijk van de versie. "Als een bedrijf een van deze functies gebruikt, dan moeten deze naar beneden worden aangepast om de iPhone te kunnen gebruiken", aldus Gartner-analist Ken Dulaney.

2. Geen encryptie

Opgeslagen gegevens op de iPhone zijn niet te versleutelen. "Dit is een kritiekpunt omdat 73 procent van de beslissers op het gebied van beveiliging encryptie wil toepassen", aldus Gray.

De gartner-analist zegt dat er een application programming interface (api) beschikbaar is die encryptie mogelijk maakt. Dat betekent wel dat er eerst een applicatie geschreven moet worden die gebruik maakt van deze api. "We hebben deze api nog niet gebruikt zien worden in een applicatie die optimaal gebruik maakt van de processor in de iPhone", aldus Dulaney.

3. Geen toetsenbord

De iPhone heeft geen 'echt' toetsenbord. Gebruikers voeren data in door het beeldscherm aan te raken. Forrester-analist Grey: "Iedere gebruiker heeft zijn eigen voorkeuren wat betreft de perfecte layout voor een toetsenbord. Maar als apparaten worden gebruikt om mee te werken, dan is een snelle en precieze tekstinvoer belangrijk voor e-mail, sms en andere vormen van data input."

4. Gebonden aan een provider

Apple heeft contracten gesloten met een beperkt aantal providers. In Nederland is dat met T-Mobile. Bedrijven kunnen dus niet kiezen met welk telecombedrijf ze in zee gaan. Ook is het niet mogelijk te switchen naar een andere provider tijdens een trip in het buitenland. Dat heeft hoge internationale tarieven tot gevolg, zegt Gartner-analist Ken Dulaney.

5. Geen losse batterijen

Er zijn geen losse batterijen te koop voor de iPhone. "Als de batterij ermee stopt, dan stopt ook het werk van de gebruiker", aldus Gray. Bovendien is het volgens de Forrester-analist niet makkelijk om de batterij te vervangen als er wel een extra batterij is.

6. Korte levensduur van de batterij

De batterij van de iPhone is niet gemaakt voor langdurig zakelijk gebruik. "De batterij houdt het niet vol om een dag lang e-mail te versturen", aldus Dulaney.

7. Geen businesscases

Er is maar één groot bedrijf bekend dat de iPhone bedrijfsbreed heeft ingevoerd als zakelijke telefoon, dat is Apple.

8. Geen mogelijkheid tot knippen en plakken

Het is met de iPhone niet mogelijk tekst van een e-mail te knippen en plakken naar een afspraak. "De makkelijkste manier om dit te doen is om de details op een blad papier te schrijven en ze opnieuw in te tikken", zegt Dulaney.

Update 8 augustus 14:30 uur: Reden een en twee zijn aangepast en verduidelijkt. De reden 'Kalendersynchronisatie alleen via usb' is verwijderd. Draadloze kalendersynchronisatie blijkt toch mogelijk te zijn. De reden 'Geen mogelijkheid tot knippen en plakken' is toegevoegd.

Meer over

iPhoneTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    42 reacties op “Acht redenen om de iPhone niet te gebruiken”

    « Oudere reacties
    Nieuwere reacties »
    1. Geirriteerd persoon schreef:
      6 augustus 2008 om 22:02

      Wat een stelletje prutsers hier in de comments, oke het artikel klopt van geen kanten (snap niet hoe je het 8 waarheden noemt Mark Peter, je hebt zeker crappy Windows Mobile?), maar de comments zijn om te huilen.

      @mensen die het over een ‘gewoon telefoon’ hebben: Wel eens van de term SmartPhone gehoord?
      @mensen die het over ‘geen toetsenbord’ hebben: al geprobeerd? Vind het stukken sneller en beter werken dan een Blackberry, Palm of HTC e.a.
      @Rian; het gedeelte over hele dag e-mailen: Jij koopt een iPhone om er 24 uur per dag mee te e-mailen? Wel eens van een laptop gehoord, die nog korter meegaat?

      Login om te reageren
    2. henk schreef:
      7 augustus 2008 om 07:57

      Ik heb het idee dat iedereen die een Iphone heeft gekocht in de verdediging is. Het is natuurlijk een leuk gimmick maar wees eens eerlijk wat is de toegevoegde waarde nu van een Iphone boven een normale telefoon. Doe eens een verkoop praatje als je zo enthousiast bent, het enige wat ik hoor en ook heb gezien van het apparaat is dat het een touch screen heeft en that’s it. Hoe zit het met de kwaliteit van geluid tijdens een gesprek? Hoe is het gesteld met het bereik van de telefoon, hoe lang gaat de batterij mee?

      Login om te reageren
    3. Bastiaan schreef:
      7 augustus 2008 om 12:13

      Zoals hier boven al aangegeven zijn alle punten zwaar achterhaald.

      iPhone is meer dan een gadget voor “snelle” jongens.

      Het is de ENIGE mobile aplication die updates uitvoert om tegemoet te komen aan de ontwikkelingen binnen de markt en de technologie.

      Windows Mobile, Symbian en Blackberry updaten hun software nauwelijks of niet. Mocht er toch een aanpassing komen dan moet je meteen een nieuw apparaat kopen.

      en over de punten (tja was toch bezig):

      1. Slechte ondersteuning voor push e-mail
      Ik krijg mijn mail zelfs binnen op de iphone VOORDAT ik hem in mijn outlook heb (zowel op de iPhone 1.0 als 3G)
      2. Kalendersynchronisatie alleen via usb
      Door Exchange heb ik een exacte (door push ook actuele) agenda.
      3. Geen encryptie
      Genoeg applicaties via de store te downloaden die dit wel mogelijk maken
      4. Geen toetsenbord
      Op mijn blackberries werd ik hoornsdol van of de kleine knopjes of T9. Ik kan nu zien wat ik kan typen en heb daar niet zo?n verliesbaar stylusje voor nodig. Ieder zijn voorkeur maar ik ben meer dan tevreden over snelheid en overzichtelijkheid.
      5. Gebonden aan een provider
      Ach, dat vind ik geen nadeel aan het toestel! Eerlijk gezegd zal het gezien de rumors ook niet lang duren voordat dat helemaal wordt losgelaten.
      6. Geen losse batterijen
      Je hebt op dit moment 6 accu?s die je met groot gemak aan de iPhone kan koppelen en heel makkelijk los kan opladen. Das tien keer beter dan een batterij die je in een telefoon moet opladen.
      7. Korte levensduur van de batterij
      Hoe meer je doet met je apparaat, hoe sneller hij leeg is! Pas als er een product op de markt komt dat je niet op hoeft te laden zal je dit commentaar bij elke telefoon weer terugzien.
      8. Geen businesscases
      Ken geen telefoon tegenwoordig waar er zoveel zijn en zo up to date!

      Ben geen fan van Apple, maar dit product staat gewoon als een huis.

      Login om te reageren
    4. joost schreef:
      7 augustus 2008 om 14:00

      Echt een teleurstellend artikel dit!
      ik gebruik hem zakelijk en alle punten zijn door medebezoekers al ontkracht!

      Login om te reageren
    5. iFan? schreef:
      7 augustus 2008 om 14:45

      Al die mensen die zo negatief zijn, moeten hun eigen voorkeur eens kritisch testen.

      Ik ben nog geen toestel tegengekomen, waarbij de gebruikersinterface zo goed in elkaar zit dat vrijwel iedereen direct met het toestel aan de slag kan.

      En dat is toch waar het vaak om gaat. Bij de meeste toestellen moet je voor alle toeters en bellen ongeveer eerst een cursus volgen.

      Login om te reageren
    6. Steven V. schreef:
      7 augustus 2008 om 17:57

      Als er geen matig stuk over de iPhone op deze site zou hebben gestaan was ik hier nooit bij toeval langsgekomen. Dan zou ik ook niet geweten hebben dat Computable (een naam die ik kende van vroeger) nog steeds bestaat. Kortom, we liggen hier niet wakker van. Als een zakenman een iPhone wil gebruiken dan toont het dat hij smaak heeft, en dat hij geen toesenbord nodig heeft. Hoewel, ik kan me voorstellen dat er al lang een draadloos toetsenbord is. En voor de iPod zijn er ook aanbieders gekomen die de batterij kunnen vervangen, of een snoertje om even ergens te laden. Overigens had ik al laten blijken dat ik wel een iPhone wil hebben? (stuur maar op 3843AG4)

      Login om te reageren
    7. Nadia schreef:
      8 augustus 2008 om 08:17

      Ik snap niet zo goed waarom zoveel mensen zeggen dat de iphone een dure telefoon is. Voor alle nieuw geintroduceerde toestellen met extra functies zoals GPS, WiFi, Outlook etc. betaal je iets meer. Ik vind 79 euro (dit was wat het toestel kost i.c.m. een abonnement, niet duur! Als ik de Nokia 95N, Samsung F480 of de LG Viewty zou willen bij een nieuw abonnement, dan moet ik ook bij betalen (en soms wel meer dan 79 euro!), TENZIJ ik al jaren klant ben van de betreffende provider OF een peperduur abonnement neem.
      En dat nieuwe iphone klanten het toestel nemen om het hoge gadget gehalte, wat is daar precies mis mee? We kopen allemaal wel eens iets omdat het gewoon mooi, leuk, spannend of interessant is en niet alleen omdat het nuttig is!

      Login om te reageren
    8. Jan van Leeuwen schreef:
      8 augustus 2008 om 09:06

      Wacht toch op open Moko.

      Login om te reageren
    9. Ronald schreef:
      8 augustus 2008 om 10:46

      @Arie: Sommigen mensen blijven lekker Daf rijden en stoffige Windows gebruiken. Wij rijden liever iets luxer… geld over de balk smijten? Nou nee, eerder comfortabel en veilig zitten. En ja dat geldt ook voor een smart-phone. Bespaar ons aub je simplicity gedachten.

      De reactie van Computable: hoe ga ik dit kort omschrijven… ? prutsers ofzo???

      Login om te reageren
    10. Arie schreef:
      8 augustus 2008 om 12:22

      @RonaldMcDonald

      Je bent een mooi voorbeeld van een appel met die lange tenen…

      Svpajb niet over simpliciteit beginnen als je zonder enige aanleiding over MS begint te mutsen.. dit is een eifoon artikel..!!

      Ik had het over een zwaar overprijsd bel-en-sms-apparaat, daar vallen de MS “smart” phones ook onder.. De onderdelen die de prijs zo achtelijk hoog maken gebruik je niet omdat het of het net niks is, of niet voldoet, of te traag en te duur is om er normaal gebruik van te maken.. Maar je kan er wel mee patsen op de golfbaan..

      En wat heb je aan al die hightech auto onderdelen die zgn extra veiligheid moeten geven terwijl je 3 kwart van de tijd stil staat op de weg. Met mijn auto rij ik net zo luxe, veilig en comfortabel, geef ik minder geld uit, terwijl ik wel een 3e ski-vakantie en midweekjes zon kan veroorloven…

      Login om te reageren
    « Oudere reacties
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Betaalbare push e-mail oplossing voor iPhone

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gratis Oracle bedrijfsapplicaties voor Apple iPhone

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Software nieuwe iPhone is weinig vernieuwend’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    CRM-applicatie voor iPhone

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hebben: Linux-concurrent voor de iPhone

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Adobe worstelt met Flash voor iPhone

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs