Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Ed Magnée

Amateurisme rond de ambulance

11 augustus 2008 - 14:43OpinieCloud & InfrastructuurAmsterdam UMCKPN

'Utrechtse ambulance verlost van papierwinkel' kopte Het Financieele Dagblad onlangs boven een artikel over een doorbraak in de traumazorg. De stichting Regionale Ambulance Voorziening provincie Utrecht (RAVU) claimt 'als eerste in Nederland en als koploper in Europa' de informatiestroom tussen de ambulances en de traumacentra gedigitaliseerd en gemobiliseerd te hebben. Een prachtige innovatie die alle lof verdient!

De RAVU geeft in het artikel aan lange tijd zelf bezig geweest te zijn om een dergelijk systeem te ontwikkelen. Maar dat was teveel gevraagd. Bij toeval liepen ze op een beurs in Engeland aan tegen een Canadees bedrijf dat het benodigde systeem kon ontwikkelen. En aldus geschiedde. Als ik dit lees, bekruipt mij toch een gevoel van amateurisme. Eerst zelf ontwikkelen, bij toeval tegen iets aanlopen, lijkt op het wiel opnieuw uitvinden en geen professionele aanpak. En wat is er nu uiteindelijk zo uniek aan de Utrechtse ambulances?  

Sinds 2005 kennen we in Nederland al speciale mobiele IC-ambulances die volledig verbonden zijn met een traumacentrum. Computable schreef reeds in 2004 over dit project MICU (Mobile Intensive Care Unit) van het AMC en KPN. Bovendien zijn er in Nederland zelf volop aanbieders actief die kant en klare oplossingen bieden. Het zou zo fijn zijn (en veel dure zorgcentjes besparen) als zorgorganisaties als het RAVU de luiken eens opengooide, samenwerkingen zoeken en niet zelf het wiel willen uitvinden. Er gebeurt heel veel op het gebied van mobiele toepassingen en je kunt van een zorgorganisatie niet verwachten dat ze al die ontwikkelingen op de voet volgen. Maar met een externe oriëntatie en (wellicht externe) professionele ondersteuning is veel verbetering te bereiken.

De innovatiedrang van het RAVU valt absoluut te prijzen, daarin lopen zij voorop. In de realisatie van innovaties kunnen ze echter nog veel leren.

Ed Magnée
directeur Alares, bureau voor innovatievraagstukken
innovatie adviseur Nederland BreedbandLand

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Ed Magnée
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Innovatie in de zorg, het kan dus toch

    2 reacties op “Amateurisme rond de ambulance”

    1. Ronald schreef:
      12 augustus 2008 om 07:38

      Ja, gaaf systeem!
      Nu nog alle patienten een RFID-chip aanpraten via het medisch paspoort of een patientennummer laten tatoe�ren (he waar ken ik dit van? WO II? Duitsland, daar hebben zie dit wiel toch al uitgevonden). Dan worden die arme ambulancebroeders meteen verlost van hun werkdruk en hebben ze helemaal niets meer te ‘papierwinkelen’.

      Vervolgens kan meteen de achterliggende zorgsector verregaand geautomatiseerd worden want mensenwerk is het allang niet meer. Je bent slechts een verzekeringpolisnummer, wat nog net niet in je lichaam gegraveerd staat.

      Da kunnen de ziekenhuizen weer WINST gaan maken over jouw slechte gezondheid. Dat scheelt onze staatskas en dus de belastingbetaler (ja jij dus) metteen miljarden aan ziekte-kosten-premie!?!

      Leuk Project! Whats next?
      – Remote Thuiszorg?
      – Total Brain?

      Login om te reageren
    2. Ronald schreef:
      12 augustus 2008 om 11:46

      – Total Body Control?
      – Patientmonitoring 24/7/365?

      Het wireless GSM, UMTS netwerk is alvast uitgerold door Big Brother en de pharmaceutishe maffia

      Ik ben heel benieuwd naar de volgende ontwikkelingen in deze sector 🙂

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs