Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Getronics: niets mis met Amsterdamse DNS

22 augustus 2008 - 13:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurGetronics
Diederik Toet
Diederik Toet

Getronics heeft de DNS-servers van de gemeente Amsterdam wel degelijk tijdig gepatcht, zegt een woordvoerder. Een gemeenteraadslid noemt de dienstverlener incompetent omdat een DNS-controle een beveiligingslek toonde. Volgens de PvdA'er is het lek pas net gedicht.

De beschuldiging van het Amsterdamse raadslid Sabina Gazic dat Getronics de servers op het stadhuis niet tijdig heeft gepatcht in verband met het wereldwijde beveiligingslek in DNS-systemen, is onterecht. Dat zegt woordvoerster Jolanda Peek van de dienstverlener tegen Computable. "Zowel de servers van het interne netwerk als die van de externe toegang zijn veilig. Ict'ers van gemeente Amsterdam en van Getronics hebben afgelopen nacht nog een test gedaan die aantoonde dat alles veilig is. Dat is een duidelijke uitspraak", aldus Peek. Ze vertelt dat de patch al weken geleden is uitgevoerd.

Volgens Gazic is het probleem echter pas heel kortgeleden verholpen. "Twee dagen geleden heb ik het nog gecontroleerd in de raadszaal en daaruit bleek dat de beveiliging nog steeds niet volledig was. En nu ben ik net op de stadhuis geweest en heb beide tests uitgevoerd en voila! Vandaag geven ze goede resultaten! Beter laat, dan nooit, zullen we maar zeggen", aldus Gazic.

Ze vertelt dat de DNS-checker pas vandaag de positieve melding ‘Your name server, at 145.222.44.11, appears to be safe, but make sure the ports listed below aren't following an obvious pattern (:1001, :1002, :1003, or :30000, :30020, :30100…).'

Zwartmaken

Voor de PvdA'er was het nooit de bedoeling om specifiek Getronics zwart te maken. "Het gaat er niet om wie het is, het moet gewoon goed worden geregeld." Ze zegt pas later te hebben begrepen dat Getronics de dienstverlener in kwestie is.

Eerder deze week vroeg het PvdA-raadslid in een brief aan het Amsterdamse college van B&W hoe het kan dat anderhalve maand na het verspreiden van de patch de gemeentelijke servers nog steeds kwetsbaar zijn.

Eerder had ze daartoe op haar fractiekamer in het stadhuis het serverlek opgespoord via een DNS-checker, die onder andere de volgende melding gaf: ‘Your name server, at 145.222.138.167, appears vulnerable to DNS Cache Poisoning.' Een andere controlesite gaf volgens Gazic een zelfde soort waarschuwing.

Ook je DNS controleren?

Wie snel wil controleren of de patch is doorgevoerd binnen zijn eigen bedrijf, kan op de website van beveiligingsonderzoeker Dan Kaminsky via één druk op de knop achterhalen of de gebruikte DNS-server kwetsbaar is of niet. Een meer gedetailleerde controle kan elders worden uitgevoerd. Als blijkt dat de DNS-server die je gebruikt kwetsbaar is, informeer dan je netwerkbeheerder.

Meer over

DNSExploitsPatches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Aantal DNS-aanvallen neemt toe

    I amsterdam
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Getronics incompetent bij DNS-patch Amsterdam’

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Mailservers nog kwetsbaar voor DNS-lek

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    DNS-lek ondermijnt vertrouwen in internet

    I amsterdam
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gratis iPhone city guide Amsterdam

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SURFnet ondersteunt veilig internetprotocol

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs