Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM brengt iNotes voor iPhone

30 september 2008 - 08:14ActueelCloud & InfrastructuurAppleIBMMicrosoft
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM heeft een uitvoering van Lotus Notes nu gereed voor de iPhone. De groupware-software is nu beschikbaar als webapplicatie, genaamd iNotes Ultralite, voor de bekende smartphone van Apple.

IBM heeft zijn groupware Lotus Notes nu uitgebracht voor de iPhone. Het betreft geen lokaal draaiende clientsoftware maar een webapplicatie. Die draagt de naam iNotes Ultralite en is toegankelijk via de Safari-webbrowser die Apple meelevert op zijn smartphone.

Notes-beheerders moeten wel eerst versie 8.02 van de Lotus Domino Web Access-toevoeging installeren. Daarmee krijgen iPhone-gebruikers toegang tot de mail-, agenda- en adresboekfuncties van die groupware. Zakelijk gebruik van de bekende Apple-smartphone krijgt hiermee een oppepper.

Microsoft Exchange

Apple heeft zelf al ondersteuning ingebouwd in de iPhone voor de meestgebruikte groupware: Exchange Server van Microsoft. Ondersteuning voor die serversoftware is toegevoegd aan de iPhone met versie 2.0 van de firmware. Die software-update is geïntroduceerd samen met de 3G-uitvoering van de hardware. Gebruikers van Apple's iPhone krijgen met de 2.0-firmware toegang in de Mail-applicatie op die smartphone tot hun zakelijke mail, op Exchange.

IBM kiest vooralsnog niet de route van ondersteuning voor de mailclient van de iPhone zelf. De ict-leverancier zegt wel met Apple te werken aan het overzetten van de Lotus Notes Traveler naar de Apple-smartphone. De begin dit jaar verschenen versie 8.0.1 ondersteunt de iPhone niet.

Daarnaast verleent IBM medewerking aan Visto. Die leverancier van software voor smartphones wil de Traveler-software koppelen aan zijn eigen mailsoftware Visto Mobile, waarmee de iPhone aansluit op Notes. De samenwerking daarvoor is een jaar geleden opgezet.

 

Meer over

GroupwareiPhoneLotus NotesSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    iPhone geschikt voor zakelijk gebruik

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bevestigd: Lotus Notes op de iPhone in 2008

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vijf redenen om de iPhone wel zakelijk te gebruiken

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acht redenen om de iPhone niet te gebruiken

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Betaalbare push e-mail oplossing voor iPhone

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Software nieuwe iPhone is weinig vernieuwend’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs