Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

DNA-profiel voor mobiele telefoon

09 oktober 2008 - 08:20ActueelGovernance & Privacy
Redactie Computable
Redactie Computable

ID Control, specialist op het gebied van online identiteits- en toegangscontrole lanceert het meten en controleren van het DNA-profiel van het mobiele toestel alvorens e-mail, taken, contacten en agendapunten gesynchroniseerd kunnen worden. Deze controle, na het invoeren van gebruikersnaam en wachtwoord, helpt in de strijd tegen mobiele identiteitsdiefstal en fraude.

De DNA-match resulteert in een RiskID en verlaagt het risico dat de verkeerde mobiele gebruikers op afstand e-mail, contacten en agendapunten kunnen synchroniseren met de e-mail servers van kantoren door de relatief eenvoudig af te vangen gebruikersnaam en wachtwoordbeveiliging. RiskID meet namelijk de unieke kenmerken van het toestel en draait hierover een DNA-profiel, zodoende wordt het toestel van de gebruiker geverifieerd in combinatie met zijn gebruikersnaam en wachtwoord.

RiskID identificeert mobiele gebruikers omdat de gemeten DNA-profielen van hun mobiele toestellen uniek zijn en voorkomt daarmee misbruik en oneigenlijk gebruik van mobiele e-mail en agenda’s. Steeds meer thuiswerkers en mobiele werknemers worden uitgerust met een smartphone waardoor ze flexibel, altijd up-to-date en overal toegang hebben tot informatie en data zoals met de e-mail, agenda’s en andere toepassingen. RiskID vereist geen additionele software op het mobiele toestel en de gebruiker hoeft niets te doen om toch sterk geauthenticeerd te worden. Ook de systeembeheerder kan met behulp van de ID Control Server centraal de DNA-profielen en gerelateerde RiskIDs van de toestellen beheren.

Hans Kortekaas, directeur van ID Control, geeft aan dat ID Control met haar sterke authenticatie oplossing RiskID wel overwogen de mobiele identiteitsdiefstal en fraude tegen wil gaan. Hoewel Gartner verwacht dat de groei van smartphones dit jaar zal dalen van 55% naar 16% onder de druk van de economische omstandigheden en de afnemende vraag van consumenten, komen er toch steeds meer slimmere en handigere toestellen op de markt. Binnen organisaties wordt helaas vaak eerst gekeken naar de kansen en mogelijkheden van een mobiel kantoor en dan pas naar de daaraan gerelateerde security risico’s en dreigingen. RiskID neemt het grote sterke authenticatie vraagstruk weg bij het implementeren van mobiele toegang en data synchronisatie en dat zonder de eindgebruiker lastig te vallen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    VS zet Thierry Breton op zwarte lijst om techwetgeving EU

    Safety Culture Ladder SCL
    Cloud & Infrastructuur

    Federatieve cloud is minder ver weg dan je denkt

    Data & AI

    T-Systems bouwt mee aan Europees alternatief voor ChatGPT

    Overheid

    Kabinet wil meer grip op digitale infrastructuur, kiest wel voor realistische koers

    Overheid

    Staatssecretaris maakt draai: DigiD wél kwetsbaar door Amerikaanse wetgeving

    Overheid

    Adviescollege ICT-toetsing hekelt plannen Sociale Verzekeringsbank

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs