Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

BBned komt mogelijk in de etalage

04 december 2008 - 12:42ActueelCloud & InfrastructuurBBnedT-MobileTele2
Diederik Toet
Diederik Toet

Moederbedrijf Telecom Italia wil af van de Nederlandse internetgrossier BBned. Uit het nieuwste businessplan blijkt dat de Italianen zich voornamelijk willen richten op de Italiaanse en de Braziliaanse markt. Tele2 en T-Mobile zouden in BBned geïnteresseerd kunnen zijn.

De Nederlandse internet- en telecomaanbieder BBned wordt mogelijk afgestoten door moederbedrijf Telecom Italia. De Italianen zinspelen daarop in het nieuwe businessplan dat ze op 3 december 2008 presenteerden. In het plan spreekt de directie de wens uit om zich voornamelijk toe te leggen op activiteiten in Italië en Brazilië, ‘zonder de Argentijnse telecommarkt te verwaarlozen'. Daarmee geeft het bedrijf indirect aan zijn andere markten te willen af te bouwen.

De Nederlandse tak van Telecom Italia heet BBned en levert dsl- en glasvezeldiensten aan de serviceproviders BBeyond (zakelijk), Alice en InterNLnet (particulier). Deze drie bedrijven zijn ook eigendom van de Italianen. BBned heeft driehonderd man in dienst en heeft naar eigen zeggen twaalfduizend zakelijke en zo'n vijftigduizend particuliere klanten. Het bedrijf is gevestigd in Hoofddorp. Een woordvoerster van BBned deelde aan Emerce mee dat er 'concreet niets is bekendgemaakt over verkoopintenties voor Nederland'.

Gegadigden

Mogelijke Nederlandse gegadigden voor BBned zijn T-Mobile en Tele2. T-Mobile is onder de naam Online zelf al internetserviceprovider met voornamelijk particuliere klanten. Tele2 heeft ook al een aanzienlijk marktaandeel in de Nederlandse internetmarkt en kan met de aankoop van BBned zijn positie verstevigen. KPN en zijn dochterbedrijf Telfort zouden door een overname waarschijnlijk een te grote concurrentiepositie krijgen.

Besparing

Behalve de Nederlandse activiteiten zou de Italiaanse telecomreus ook die in Duitsland en Cuba willen afstoten. Het bedrijf verwacht dat dat een besparing van maximaal drie miljard euro kan opleveren.

BBned boekte over het eerste half jaar van 2008 een nettoverlies van zeven miljoen euro. Ondanks het verlies steeg de omzet in die periode met veertien procent tot 41 miljoen euro. Met Telecom Italia gaat het niet veel beter. De onderneming heeft een schuldenlast van 35 miljard euro. In juni werd een ontslagronde van vijfduizend banen aangekondigd. In het businessplan van 3 december 2008 valt te lezen dat daar nog eens vierduizend ontslagen bij komen.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    BBned boekt 7 miljoen verlies

    Storing
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe voorkom je internetuitval?

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    BBned sluit Rotterdamse haven aan op glasvezel

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    BBned realiseert open glasvezelnetwerk in Den Haag

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    BBned start glasvezelproject Eindhoven

    Computable.nl
    Carrière

    Integratie Tele2 en BBned leidt tot 14 ontslagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs