Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Overheid geeft iedereen een e-mailbox

16 december 2008 - 12:19ActueelOverheid
Rian van Heur
Rian van Heur

Bedrijven en burgers kunnen vanaf volgend jaar overheidsberichten lezen in een persoonlijke berichtenbox. De stichting ICTU ontwikkelt de e-mailbox, waarvoor 950.000 euro beschikbaar is.

Stichting ICTU ontwikkelt een persoonlijke e-mailbox voor alle burgers en bedrijven in Nederland. Overheidsinstanties kunnen zo burgers en bedrijven persoonlijke berichten sturen. Een gemeente kan een burger op deze manier bijvoorbeeld op de hoogte stellen dat zijn paspoort moet worden verlengd.

Voor de ontwikkeling van de berichtenbox is 950.000 euro beschikbaar. Dit budget komt uit de PRIMA (Programma Implementatie ICT-Agenda)-gelden, die het kabinet beschikbaar stelt. Het geld wordt gebruikt voor de ontwikkeling van de generieke berichtenbox, het juridisch kader en de opslagmogelijkheden, vertelt een woordvoerder. Ook kijkt ICTU in deze ontwikkelfase naar hoe en door wie de box wordt beheerd.

De stichting hoopt begin 2009 meer duidelijkheid te kunnen geven over de beheereisen van de e-mailbox. In april vinden de eerste tests en aansluitingen plaats. Projectleider Sjoerd Cohen: "Overheden hoeven straks op nog maar een berichtenbox aan te sluiten en die te voeden. Gebruikers hoeven dan een berichtenbox in de gaten te houden. Veel van de oplossingen zijn deels al generiek, vandaar dat we denken door hergebruik snel te kunnen schakelen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    250 miljoen voor een betere overheid met ICT

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Overheid komt met mobiele berichtenbox

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Generieke berichtenbox is geen e-mailbox

    24 reacties op “Overheid geeft iedereen een e-mailbox”

    « Oudere reacties
    1. Alfred schreef:
      17 december 2008 om 21:26

      Mogen we nog kiezen hoe de overheid met ons contact opneemt? Het beleid is toch multi-channel?
      Laat de keuze open: via SMS; Post of e-mail. De registratie kan via het GBA.
      Een vraag toevoegen: Via welk kanaal wilt u dat de overheid met u contact op kan nemen?
      Zo houd je rekening met alle doelgroepen.
      [Multichannel Customer Services Management]

      Login om te reageren
    2. Sjoerd schreef:
      18 december 2008 om 07:51

      @Alfred,

      Hoelang zou het duren voor je die keuze in het GBA kan opnemen? En wil je dat dan laten doen voor alle overheidsorganisaties en voor elke electronische dienst? Of laat je juist elke overheidsorganisatie een eigen CRM-module inrichten waarin de voorkeur van de klanten wordt opgenomen.

      Praktisch kan je dat via berichten gaan laten kiezen en inderdaad: klanten moeten elke vorm kunnen kiezen.

      Login om te reageren
    3. Gerard schreef:
      21 maart 2009 om 12:35

      Zou dit te maken hebben met de digitale handtekening? Zodat iedereen de informatie van de overheid kan lezen?
      Of zit ik er nu naast.

      Login om te reageren
    4. Ronald Vermeij schreef:
      22 maart 2009 om 13:00

      Ik ben benieuwd of die overheidpostbus ook een BOTTOM-UP werking gaat krijgen. Een razendsnelle INGANG in het overheidsapparaat?

      Of is het weer bedoeld om den burger steeds meer overheid berichtgeving in de maag te splitsen?

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs