Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

LANCOM Systems sterk gegroeid in 2008

04 maart 2009 - 15:15ActueelCloud & InfrastructuurLancom

LANCOM Systems heeft het boekjaar 2008 afgesloten met een duidelijk hogere omzet en winst. Het bedrijf verkocht het afgelopen boekjaar voor 21,7 miljoen euro aan diensten en producten. Dit is de hoogste omzet ooit van LANCOM Systems en vertegenwoordigt een groei van negen procent ten opzichte van het voorgaande boekjaar.

De producent van professionele netwerkoplossingen rapporteert een groei van zijn network connectivity-afdeling (routers voor internettoegang, site connectivity, mobiele toegang, switching en spraak/data-integratie). Ook groeide de LANCOM Wireless LAN-divisie (access points voor binnen en buiten, hotspot-oplossingen en oplossingen voor controller-gebaseerde draadloze netwerken). De omzet van deze laatste divisie nam toe met 23 procent. Dit is aanzienlijk meer dan de gemiddelde verkoopstijging in de markt die rond de tien procent ligt.

LANCOM richtte zich met name op de nieuwe high-speed access points met 802.11n-standaard en zijn draadloze LAN-oplossingen voor buitenshuis. Deze worden ingezet om landelijke gebieden te voorzien van breedbandinternet en voor kosteneffectieve netwerkverbindingen tussen gebouwen. Ook positief zijn de ontwikkelingen voor wat betreft de verkoop van industriële WLAN-oplossingen. Deze heeft LANCOM in samenwerking met een OEM-partner op de markt gebracht.

De winstgroei in 2008 is een voortzetting van het succes van LANCOM sinds de oprichting in 2002. Naast de omzet was eveneens de winst in 2008 aanzienlijk hoger dan in voorgaande jaren. LANCOM blijft zijn positie als de toonaangevende Duitse producent van professionele netwerkoplossingen verder uitbouwen.

Sinds de oprichting is ook het aantal medewerkers fors toegenomen. Tegenwoordig werken er ongeveer 120 medewerkers bij LANCOM Systems. Het hoofdkantoor is gevestigd in Würselen, Duitsland (bij Aken).

"Het is altijd onze doelstelling geweest om met de inzet van onze eigen middelen winstgroei te behalen", zegt Ralf Koenzen, oprichter en Managing Director van LANCOM Systems. "Vandaag de dag plukken we de vruchten van deze strategie. Ook merken we dat de markt onze producten en strategieën goed ontvangt. Daarnaast blijkt dat de vraag naar kwaliteit aanblijft en dat onze belofte om ‘Quality Made in Germany’ te leveren ons op het juiste pad heeft gezet."

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs