Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cloudaanbieder Salesforce.com bestaat tien jaar

20 maart 2009 - 12:52ActueelInnovatie & Transformatie
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

Aanbieder van cloud computing Salesforce.com viert zijn tienjarig bestaan. Het bedrijf werd opgericht met het doel een einde te maken aan het tijdperk van software. Dat is nog niet helemaal gelukt maar wereldwijd maken wel meer dan 1,5 miljoen betalende gebruikers bij 55.400 bedrijven gebruik van het cloudcomputingmodel van salesforce.com.

Volgens Marc Benioff, chairman en CEO bij salesforce.com is het tijdperk van enterprise cloud computing aangebroken. "Als we naar het komende decennium kijken, zien we niet alleen applicaties, maar ook platforms die in de cloud draaien."

Salesforce.com is in 1999 opgericht met een visie voor drie nieuwe revolutionaire modellen: een nieuw technologiemodel waarbij klanten toegang krijgen tot bedrijfsdiensten via de cloud; een nieuw bedrijfsmodel waarbij klanten per licentie betalen en een nieuw 1/1/1-model, waarbij 1% van het totaal aantal arbeidsuren, 1% van het bedrijfskapitaal en 1% van de producten ten goede komt aan non-profit instellingen.

De cloud computing-industrie heeft de afgelopen tien jaar een exponentiële groei doorgemaakt. In maart 2005 schatte IDC de SaaS-markt in 2004 op 4,2 miljard dollar wereldwijd. In december 2008 verwachtte IDC dat deze markt in 2012 de 19,8 miljard dollar bereikt. "IDC schat dat er vandaag de dag meer dan 1.000 SaaS-aanbieders zijn en dat er meer dan 33 miljard dollar in SaaS-aanbieders wereldwijd is geïnvesteerd," aldus Robert Mahowald, van IDC. Er is alleen al meer dan 600 miljoen dollar aan durfkapitaal geïnvesteerd in bedrijven die applicaties op de Force.com AppExchange hebben geplaatst.

"We zijn blij verrast hoe ver de industrie zich de afgelopen 10 jaar heeft ontwikkeld," aldus Marc Benioff. "Wij geloven dat het komende decennium gedreven wordt door lage kosten, beperkte risico’s en snelle resultaten door cloud computing."

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs