Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
bezwaar kritiek inspraak

Getronics bekijkt herplaatsen personeel bij KPN

20 maart 2009 - 14:59ActueelCarrièreGetronicsKPN
Diederik Toet
Diederik Toet

Getronics is met de vakbonden een nieuw sociaal plan overeengekomen. Als onderdeel ervan gaat de dienstverlener onderzoeken hoe zijn medewerkers in bepaalde gevallen kunnen worden hergeplaatst bij moederbedrijf KPN.

De vakbonden reageren positief op het nieuwe sociaal plan dat ze hebben afgesproken met de directie van Getronics. Het plan is in grote lijnen hetzelfde als dat van 2008. Belangrijkste nieuwe afspraak is dat de werkgever gaat bekijken of de ‘interne arbeidsmarkt' kan worden verruimd, zodat Getronics-medewerkers ook bij andere delen van moederbedrijf KPN terecht kunnen, indien wenselijk. Bovendien wordt de oude kantonrechtersformule behouden. Die is gunstiger dan de nieuwe.

Interne herplaatsing

"Ik ben net vrolijk het hoofdkantoor van Getronics uitgelopen", vertelt Bob Bolte van FNV Bondgenoten. De vakbondsman is tevreden over het principe-akkoord, dat hij nog moet voorleggen aan zijn achterban. "Het schept vertrouwen in het bedrijf." Begin februari gingen de bonden al akkoord met de collectieve arbeidsovereenkomst (cao) voor 2009.

Als onderdeel van het nieuwe sociaal plan gaat Getronics onderzoeken hoe zijn medewerkers eventueel bij moederbedrijf KPN aan de slag kunnen. Interne herplaatsing is belangrijk in deze economische situatie, zegt Bolte. "Normaal is het personeelsverloop bij Getronics redelijk groot, meer dan duizend werknemers per jaar. Door de onzekere situatie blijft iedereen nu zitten waar hij zit." Ict-dienstverleners zoals Getronics hebben volgens hem voornamelijk extern ingehuurde medewerkers de wacht aangezegd. Het is goed als interne medewerkers ook bij KPN kunnen worden geplaatst als bij het dochterbedrijf geen werk is, beredeneert Bolte.

Formule

Een sociaal plan treedt niet alleen in werking bij ontslagen. Er staan ook regelingen in die bijvoorbeeld in werking treden zodra ondernemingen besluiten om vestigingen te sluiten of te verhuizen, duidt de vakbondsman.

Getronics is wel al langere tijd bezig met het sluiten van enkele locaties, vertelt hij, maar heeft geen grootschalige ontslagplannen. "Alle bedrijfsonderdelen tellen op dit moment wel hun knopen en kijken hoe ze hun kosten kunnen verlagen. Bijvoorbeeld door lease-auto's niet in vier maar in vijf jaar af te schrijven en door het verminderen van het aantal buitenlandse reizen. Dit noemen ze bij Getronics het ‘contingencyplan'.

Ict-dienstverlener Getronics heeft nog niet kunnen reageren op dit bericht.

Meer over

ArbeidsvoorwaardenDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met Getronics CAO 2009

    ActueelGovernance & Privacy

    KPN eist van partner 20 procent tariefsverlaging

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    KPN verplaatst 450 Getronics-banen naar India

    ActueelCarrière

    Personeelsuittocht bij Getronics duurt voort

    Engeland, Houses of Parliament
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Getronics: Internationalisering was juiste keuze

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    ‘Reorganisatie Getronics was niet nodig’

    Eén reactie op “Getronics bekijkt herplaatsen personeel bij KPN”

    1. Getronic medewerker schreef:
      23 maart 2009 om 20:37

      Je kan beter bij Getronics blijven werken dan bij KPN.
      Geen werk is evenwel nog slechter als werken bij KPN.
      Getronic medewerkers kunen bijna niet terecht op de externe ICT-markt.
      Ik ben wel tevreden dat de inhuurders eruit gewerkt worden; hadden ook nauwelijks additionele meerwaarde.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs