Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

“Outsourcingprijzen krimpen fors”

23 maart 2009 - 11:03ActueelWerkplek & BeheerGartner

Geoutsourcete it-diensten zullen dit en volgend jaar met 5 tot 20 procent dalen in prijs. Dat verwacht analistenkantoor Gartner.

Reden? De crisis natuurlijk. Onder meer de grotere concurrentie tussen traditionele en nieuwe spelers, die allemaal hun omzet op niveau proberen te houden, zal voor de prijsdaling zorgen. Bovendien gedragen de klanten zich in economisch onzekere tijden meer kostenbewust. "Ondanks de relatieve sterkte van outsourcing tijdens een recessie melden veel bedrijven intense discussies met hun leveranciers om voorwaarden, service level agreements (sla’s), prijzen, volumes en offshore locaties te herzien."

Indiase bedrijven in het bijzonder zouden onder druk staan van hun klanten na de terroristische aanval in Mumbai, het boekhoudschandaal bij Satyam, de fluctuaties in de koers van de rupee en de aanhoudende looninflatie aldaar.

Volgens Gartner zullen de prijsdalingen wel steeds geval per geval (klant, industrie, geografische regio, …) gebeuren. Om toch tot een algemener beeld te komen, extrapoleerden de analisten de effecten van de recentste recessie (tussen 2001 en 2003) op de huidige toestand en voegden daarbij de hedendaagse trends en maatregelen. De resultaten van die oefening leidden tot een lijstje met ‘verwachte gemiddelde prijsreducties’ in Europa en Noord-Amerika.

Datacenterdiensten zouden 5 tot 15 procent kunnen zakken in prijs. Desktop en helpdeskdiensten blijven relatief gespaard met een daling van 5 tot 10 procent. Netwerkdiensten mogen een 10 tot 15 procent lagere prijs verwachten. Applicatiehosting zou 10 tot 20 procent goedkoper kunnen worden.

Voor iets te luid juichende klanten voegt Gartner eraan toe dat het geen zin heeft om leveranciers tot het uiterste te pushen. "Dat zal leveranciers niet veiliger maken en niet aanzetten tot betere dienstverlening en evenmin de positieve relatie met hen bevorderen." Anderzijds klinkt het ook dat leveranciers heronderhandelingen van deals niet uit de weg mogen gaan. Of in meer poëtische bewoordingen: "In moeilijke tijden is er maar één leefbaar evenwicht en dat is win-win."

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Linux
    ActueelWerkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    OpinieWerkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCarrière

    Forse krimp ict-detachering tweede kwartaal

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs