Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Android heeft in MKB meer potentie dan iPhone

27 maart 2009 - 14:033 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurGoogleHTC

Uit een Computable-test van smartphone G1 blijkt dat het nieuwe besturingssysteem Android het MKB in potentie meer functionaliteit biedt dan de iPhone. Kleine bedrijven gebruiken vaker Google-diensten, die in het toestel zijn geïntegreerd. Koppeling aan Exchange en Notes laat echter nog op zich wachten.

Voor kleinzakelijk en persoonlijk gebruik biedt het nieuwe mobiele besturingssysteem Android in potentie meer functionaliteit dan het iPhone-platform van Apple. Fabrikanten van zakelijke Windows Mobile-toestellen hoeven echter voor Android nog niet bang te zijn. Dat concluderen testers na een uitvoerige test van de HTC G1, de eerste smartphone die draait op besturingssysteem Android. De test werd uitgevoerd door Data Testlab in opdracht van Computable.

Grootste zakelijke nadeel van het toestel is dat er op dit moment nog geen goede koppelingen bestaan tussen Android en zakelijke softwarepakketten als Microsoft Exchange en IBM Lotus Notes. Omdat die pakketten vooral onder grotere bedrijven populair zijn, zullen deze ondernemingen Android-toestellen zoals de G1 waarschijnlijk links laten liggen tot een koppeling met Exchange of Notes mogelijk is. De testers verwachten dat een koppeling met zulke zakelijke back-endsystemen op termijn wel degelijk mogelijk wordt.

Google-diensten
Veel kleinzakelijke gebruikers maken echter gebruik van Google-diensten als Gmail, Calendar en Docs. Deze diensten zijn nu al volledig geïntegreerd in de G1. Voor deze groep zou het toestel daardoor nu al zakelijk kunnen worden gebruikt, beredeneren de testers. Voor grotere ondernemingen zijn smartphones met het nieuwe besturingssysteem echter nog geen volwaardig alternatief voor toestellen die draaien op Windows Mobile of Blackberry OS.

Android is een open systeem. In vergelijking met de iPhone of Windows Mobile-toestellen hebben bedrijven met Android-smartphones daardoor meer vrije keus om zelf hun applicaties te maken of om van reeds beschikbare toepassingen te gebruiken. De potentie van Android op de zakelijke markt voor smartphones is daarmee volgens de testers aanwezig.

Voor- en nadelen
De G1 heeft meer voordelen ten opzichte van andere toestellen. Uit de test blijkt namelijk dat het Android-toestel sneller reageert dan de iPhone en veel toestellen waarop Windows Mobile draait. Bovendien heeft de iPhone heeft geen fysiek toetsenbord, dat door de testers als ongemak wordt gezien bijvoorbeeld bij het invoeren van teksten.

Een belangrijk nadeel van de G1 is dat Microsoft Office- of OpenOffice-documenten in het toestel wel kunnen worden bekeken, maar niet bewerkt. Dit beperkt voorlopig de bruikbaarheid van Android in bedrijven die gestandaardiseerd hebben op Microsoft- of IBM-technologie. Je kunt wel pop3- of imap-mail op de G1 ontvangen, maar synchronisatie met de Outlook-agenda is nu nog moeilijk.

Naar de test

Voordelen volgens de testers
Open systeem dus gemakkelijk eigen applicaties maken
Reageert snel
Fysiek toetsenbord aanwezig
Veel gratis applicaties
Goede integratie met Google-diensten
Wi-Fi

Nadelen volgens de testers
Weinig zakelijke applicaties beschikbaar
Applicaties niet altijd even stabiel
Koppeling met Exchange en Notes niet beschikbaar
Geen 3,5mm audioaansluiting
Geen stylus
Gmail-account is verplicht
Onpraktisch zonder dataverbinding
In Nederland alleen bij T-Mobile verkrijgbaar

Meer over

AndroidiPhoneSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs