Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra spreekt: Hobbyist of hoer?

08 april 2009 - 07:37OpinieCarrière
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Ict'ers heb je in twee soorten: de techneuten en de professionals. De techneuten oftewel de hobbyisten kun je herkennen aan hun lichaamsgeur en yoghurtwitte huidskleur. Als ze al communiceren dan het liefst via een beeldscherm en niet met een vrouw.

Voor deze mensen is ict een spel dat ze proberen naar een volgend level te krijgen. De professionals daarentegen zijn een beetje de hoeren van ict. Ze vinden het niet echt leuk wat ze doen, maar ze zijn er nu eenmaal goed in en zolang het maar verdient willen ze best hun diensten aanbieden.

Daarbij, het geven van aardrijkskunde was eigenlijk nooit een optie. Ik las dat de belastingdienst alle inhuurkrachten naar huis heeft gestuurd en dat dit maar liefst 100 miljoen euro heeft opgeleverd. Ik denk dat daar heel veel professionals tussen zaten.

Lara Croft

Waar heb je als ict-bedrijf nu het meeste aan? Aan die whizzkid die Lara Croft als serieuze optie ziet om mee te trouwen of die mislukte aardrijkskunde leraar? Zelf denk ik de mislukte aardrijkskunde leraar. Hoewel de techneut natuurlijk op de lange termijn de technische mogelijkheden gaat uitbreiden, ontwikkelt hij vooral wat hij zelf leuk vindt. En gezien het wereldbeeld van de gemiddelde techneut kun je je afvragen wat je daar aan hebt. De professional daarentegen staat in dienst van de klant en zal proberen de klant het naar zijn zin te maken en dat is waar het tenslotte allemaal om draait.

Als je mij nu vraagt wie zou jij het liefste zijn, dan ga ik toch voor de techneut. Lara Croft heeft alleen nog niet terug gemaild.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Wat ben je stil!

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Slecht systeem of slechte gebruiker?

    Computable.nl
    OpinieInnovatie & Transformatie

    Spoelstra spreekt: Spaarlampen uit IJsland

    Computable.nl
    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: ICT’er op klompen

    Computable.nl
    OpinieCarrière

    Spoelstra spreekt: Crisis, wat nu?

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Een browser voor elke dag

    21 reacties op “Spoelstra spreekt: Hobbyist of hoer?”

    Nieuwere reacties »
    1. Barry schreef:
      8 april 2009 om 08:21

      Lara Croft? Je loopt enigzins achter.. Hoer zeker?

      Login om te reageren
    2. Ronald Vermeij schreef:
      8 april 2009 om 09:04

      Stand-up comedians heb je, evenals ict-ers, in twee soorten:
      1 – The self-made amateurs, die hun humor vooral gevoelloos brengen ter verheerlijking van hun eigen ego en imago. Dit type comedians schept er genoeg in om vooral via leedvermaak en emotioneel ramptourisme vaak ten koste van een ander mens hun humor te maken.
      Zij slingeren een vorm van communicatie de ether in wat vooral ZIJ, hun eigen ego bestempelen als humor, en niet de omstanders. Wat hun uitlatingen doen, met de slachtoffers ten koste waarvan ze menen hun “humor” te moeten maken, laat hen totaal koud. Als hun ego maar gevoed wordt, met waardering door soortgelijke types in het publiek, dan is alles oke?.

      2 – De professionals zijn die mensen die zichzelf en hun gedrag objectief kunnen bekijken door een andere bril. Die situaties uit hun dagelijkse denkframe kunnen trekken, en jouw objectief een andere ( hopenlijk lachwekkende?) kijk op de dingen kunnen geven.
      Hierdoor zijn professional comedians in staat – om geheel vanuit hun eigen kracht, en ten koste van niemands gevoelens – bij hun publiek een glim, gewone of zelfs schaterlach te ontlokken.

      3 – De zeer goede professionals slagen er zelfs in een bewustzijnverruiming te weeg te brengen bj hun publiek, waardoor het publiek altijd en overal om alles blijft lachen, omdat de professional ze bevrijd hebben van beperkende ziens en denkwijze. Deze professionals zijn echter heel dun gezaaid op deze wereld.

      [Amateur of professional comedian]
      Welk zou je zelf willen zijn?
      – Iemand die humor maakt ten kosten van de gevoelens van een ander, de leedvermakende emotionele ramptourist die alleen zichzelf verheerlijkt?
      – Of iemand die zaken objectief en fundamenteel aan de kaak stelt met humor. Anderen om de meeste heftige ellende (in de huidige ict-markt) toch nog objectief te kunnen laten? Anderen te laten beseffen dat “het maar werk is?, ?een 40 urige professioneel hoerenkunstje” om je rekeningen, hypotheek betaald te krijgen van je thuisfront?

      Leedvermaak maak je ten koste van anderen,
      Humor maak je ten koste van jezelf

      Ik kies voor de laatste.. want die aardrijkskunde leraar heeft me ook al de weg naar huis niet kunnen bijbrengen.

      I’ll take the long way home, kan ik meteen genieten van de zonnige kant van het leven, das ook goed voor mijn bleke huid en kunnen mijn oksels effu luchten.

      Login om te reageren
    3. Technische Professional schreef:
      8 april 2009 om 09:31

      @Spoelstra:
      Je hebt ook technische professionals hoor! 🙂
      (ach, columnisten schrijven vaak alleen maar om te schrijven, de schoorsteen moet immers wel roken)

      Er zijn twee soorten IT-ers:
      -diegenen die er echt verstand van hebben en zorgen dat de wereld blijft draaien.
      -de driedelige grijze pakken sales en marketing hypers en goeroe’s die wolken proberen te verkopen. 😉

      Net als in de bankenwereld dient er een gedragscode c.q. ethiek te komen voor ITers. “Gij zult geen vapourware meer verkopen”

      Login om te reageren
    4. Bert schreef:
      8 april 2009 om 11:05

      @Spoelstra
      Hoer ??

      Als professional werk ik vooral voor de waardering van mijn opdrachtgever. Dat ik vervolgens die waardering graag uitgedrukt wil zien in (veel) geld doet niet ter zake.

      Login om te reageren
    5. Henkie schreef:
      8 april 2009 om 14:24

      Ik begrijp niet dat een genormeerde site als Computable dit soort bijna beledigende columns toelaat.
      Hebben jullie ook last van de kredit crisis en kunnen julle nu alleen nog maar aan dit soort “leeghoofden” komen?

      Ik denk dat deze gast faalt op 2 punten:
      *Hij niet grappig
      *Hij snapt niks van een ICT-er (professional, techneut, whatever..)

      Login om te reageren
    6. hk schreef:
      8 april 2009 om 14:36

      Jacob, deze is op het randje, of misschien net er over.
      De kracht van een humoristisch column zit hem onder andere in de juiste toonzetting. Deze is ronduit vals.

      Login om te reageren
    7. Jan van Leeuwen schreef:
      8 april 2009 om 17:31

      Wat ik me al die tijd al afvraag, wat is eigenlijk een stand-up comedian? Wat staat daar “up”, of is dat ook sexistisch?

      Het is typisch hollands zo te reageren op het woord “hoer”, schreef Jacob “prostitutee” dan kraaide er geen haan naar.

      Toegegeven ik heb wat moeite met de “humor” van Jacob maar dat zal de leeftijd zijn . . .

      Login om te reageren
    8. Berry schreef:
      8 april 2009 om 19:41

      Ooit was er een techneut die het internet had uitgevonden. Niemand wist wat hij daarmee zou moeten doen. Toen kwam er een verkoper die een beetje virtuele lucht kwam verkopen en opeens konden we niet meer zonder. Als de techneut er niet was geweest had de verkoper geen toegevoegde waarde aan zijn lucht. Zeg me dan eens even, waar heb je dan nu het meeste aan? Aan de verkoper die lucht met een geurtje verkoopt of een techneut die het geurtje maakt?

      Login om te reageren
    9. Ralph schreef:
      8 april 2009 om 20:28

      Jacob,

      ongetwijfeld heb je als geoefend comediant erop gerekend dat je reakties zou krijgen, wellicht zou je teleurgesteld zijn als dit niet het geval zou zijn.

      Een goede comediant gaat inderdaad net tegen het randje aan. HK, je hebt helemaal gelijk..

      Jacob, er zijn veel goede IT professionals die het goed menen en vakmensen zijn. Deze mensen beledig je nu diep en dat vind ik triest. Ik heb werkelijk geen idee wat je hiermee nu wilt bereiken maar welke boodschap je ook hebt, deze is niet aangekomen.

      Het is al geen makkelijke tijd en veel klanten maken momenteel misbruik van de marktsituatie door veel te ontslaan en dan geef jij nog eens lekker een trap na. Heel makkelijk, goedkoop en ik vind dit geen intelligente grap.

      Jammer ook dat Computable dit artikel heeft geplaats, Henkie jij hebt volledig gelijk. Dit had niet gehoeven meneer de journalist. Dit kost jullie werkelijk veel punten en credits.

      Lezers houden best van een beetje scherpe kritiek, dat moet en mag ook. Maar hier heeft werkelijk niemand maar dan ook niemand wat aan.

      Login om te reageren
    10. Haha schreef:
      8 april 2009 om 21:26

      Waar heb je als computable lezer nu het meeste aan?
      Een artikel van een mislukte stand-up comedian of een professionele techneut ?

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs